Planuojama kariui savanoriui leisti tarnauti iki 60 metų

KASP išeinančius į atsargą karius kviečia ateiti tarnauti į Savanorių pajėgas. Šiuo metu kariais savanoriais gali būti priimami asmenys iki 55 metų, tačiau ruošiami KASOKTĮ pakeitimai, kurie leistų kariui savanoriui tarnauti iki 60 metų amžiaus.

Ateinantiems į Savanorių pajėgas atsargos kariams turintiems karinius laipsnius nuo jaunesniojo eilinio iki pulkininko leitenanto (imtinai) siūloma užimti įvairias pareigas KASP rinktinių štabuose, kuopų ir būrių valdymo grupėse bei skyriuose.

Pasirašius kario savanorio tarnybos sutartį, dar nesibaigus profesinei karo tarnybai, nenutrūksta leidimo dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija arba asmens patikimumo pažymėjimo galiojimas.

Kario savanorio tarnyba yra nenuolatinė karo tarnyba, suderinama su kario savanorio „civiliniu“ darbu, mokslais ar studijomis. Per metus karys savanoris vidutiniškai pratybose praleidžia nuo 20 iki 50 dienų per vienus metus. Mokymai dažniausiai rengiami savaitgaliais, tačiau įvairūs kursai ir ilgesnės trukmės pratybos vyksta ir darbo dienomis.

Norintys tapti kariais savanoriais kreipkitės į KASP štabą, rinktinių štabus arba artimiausią KASP kuopą. Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos atstovai taip pat suteiks visą informaciją ir pagelbės atliekant visas stojimo procedūras. Informaciją rasite čia:

http://kariuomene.kam.lt/lt/kariuomenes_struktura/savanoriu_pajegos_368/kaip_tapti_savanoriu.html

http://karys.lt/kontaktai

Paskelbta Naujienos, Pilietinė gynyba.
  1. Labai reikalinga ir skleistina bendruomenei informacija: iki kiek galima bus tarnauti savanoriu ar kaip tapti kariu… Jei patys negalim, ir kūrėjai savanoriai – jau dimisijoje, tai mūsų vaikai ir anūkai, giminaičiai ir draugų vaikai ir anūkai gali panorėti tapti kariu ar ilgėliau tarnauti – tuomet mes galim ar galėsim suteikti vertingos informacijos šiais klausimais. Labai ačiū Valdui Kibartui, kad jis noriai dalinasi šia informacija su kūrėjų savanorių bendruomene…. Taip LKKSS VAS internetinė svetainė tampa idomesnė tiek vyresnio amžiaus žmonėms, tiek jaunimui…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *