
Metas suaugti ir nustoti kibti ant „greitos pergalės“ ekspertinių prognozių kabliuko. Laukia dar ilgi varginančios kovos ir darbo mėnesiai.
Pagal ukrinform.ua 2022-07-05 11:20 Remiantis prognozėmis, kurių buvo pakankamai, iki birželio pabaigos-liepos pradžios Rusijos puolimas Donbase turėjo visiškai išsikvėpti. Ką gi, kalendorius rodo jau liepos pradžią, o prognozių išsipildymo ženklų nematyti. Atvirkščiai, priešas užėmė Lisičanską (o prieš tai Severodonecką). Ir nors lėtai, bet juda toliau. Pasak Amerikos karo studijų instituto analitikų, kiti agresoriaus taikiniai yra Severskas arba Bachmutas ir Slovjanskas. Kodėl nepasitvirtino optimistinės prognozės? Pirma, ne visada reikia pasitikėti įvairiais vadinamųjų „pozityviųjų tinklaraštininkų“ pareiškimais apie užmėtymus kepurėmis. Dalelė tiesos juose yra. Bet tik dalaytė. Panašiai „vangavo“ (būrė) ir gana įtakingi ekspertai, pirmiausia kariškiai. Kas nori tiesos, lai skaito kasdienes Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo suvestines. Tačiau tiems ukrainiečiams, kurie mažai supranta karinius reikalus, bet savo siela ir mintimis nori, kad okupuotos teritorijos būtų kuo greičiau išlaisvintos, tokios informacijos arba labai trūksta, arba ji atrodo pernelyg sudėtinga. Sutikite, daugelis dar tebededa lygybės ženklą tarp kontrapuolimo veiksmų ir priešpriešinio puolimo sąvokų. Nors tai nėra visiškai tas pat. Užnugariui norisi daugiau specifikos. Pacituokime taiklius kolegos žodžius: „Jei kariauja ir užnugaris, būtina užsiimti jo moraline ir psichologine būkle! Tai gynybinis faktorius“. Taigi, apie neišsipildžiusias prognozes, taip pat apie Ukrainos ginkluotųjų pajėgų išvedimą iš Lisičansko ir kaip po to pasikeis situacija Donbase. Galiausiai, kas iš tikrųjų vyksta šia kryptimi – mus domina kariniai ekspertai.Reikėtų būti atsargiems su ekspertu, kuris sako 100% žinąs, kas bus fronte per artimiausią pusantro mėnesio. Kad ir kokius antpečius jis bedėvėtų.


Situacija Donbase: ginkluotosios pajėgos atsitraukė į labiau įtvirtintas linijas, frontas pamažu išsilygina
Liepos 3 dieną Ukrainos generalinis štabas paskelbė, kad ginkluotosios pajėgos palieka Lisičanską. Pasak karinio eksperto Sergij Zgurc , tai yra atskaitos taškas norint įvertinti, kas toliau vyks šioje zonoje: „Kodėl mes palikome Lisičanską? Priešas naudoja strategiją, kurią galima pavadinti „ugnies volu“, kur priešo artilerijos panaudojimo tikslumas neturi reikšmės, svarbu tik kiekis. Sutelkęs nemažą artilerijos kiekį siaurose fronto vietose, priešas įvairiomis ugnies sistemomis kruopščiai sunaikindamas namus, efektyviai sumažindamas pasipriešinimo galimybes, tiesiog pastūmėjo mūsų gynybą. Mes paliekame šias pozicijas, ruošiamės užimti kitas gynybos linijas“. Kai traukėmės iš Severodonecko, tęsia jis, daugelis užsienio analitikų padarė visiškai teisingas išvadas, kad Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vadovybė „statė“ už personalo išsaugojimą – su sąlyga, kad priešas tam tikrose srityse turi dešimteriopą pranašumą prieš mus. „Tada parengėme kitą gynybos etapą. Dabar pereiname prie kitų paruoštų įtvirtinimų. Manau, kad tai bus linija Siverskas-Soledaras-Bachmutas. Žemėlapyje ji gana orientacinė, nes ten yra inžineriškai paruošti objektai, ir pati kryptis nuo Siversko iki Bachmuto priešui sunkiai įveikiama, panaudojant šiandien turimą rusijos kariuomenės potencialą“, – sakė ekspertas. Taip pat svarbu, kad per šį laikotarpį galėtume pritraukti rezervus ir užtikrinti fronto linijos išlyginimą. „Už linijos Siverskas-Soledaras-Bachmutas yra atraminiai punktai – Slovjanskas ir Kramatorskas. Ten jau dabar yra pakankamai galingos pozicijos ir tolimesnės gynybos efektyvumas priklausys nuo subalansuoto panaudojimo personalo ir tų įspūdingų priemonių, kurias gausime iš užsienio partnerių“, – pabrėžė Sergyj Zgurec.
Kiek ilgai tęsis šis „atidėtas karas su 30 metų palūkanomis“ – dideliame LKKSS garbės nario Ukrainos karo veterano Evgen Dykyj interviu portalui „Novynarnia“.
Dar ir dar kartą apie Rusijos ir Ukrainos karo etapus, priešo klaidas pirmajame karo etape, ginklų tiekimo problemas, lūkesčius antrajame etape, kokius privalumus turi priešas ir kaip tam pasipriešinti.
Pokalbis įvyko dar birželio 10 d., pilnas pokalbio tekstas paskelbtas birželio 17 d ., Karo metu jau praėjo 20 dienų nuo pokalbio – „ištisa amžinybė“. Ar tikrai? Tad drįstame kviesti susipažinti su E.Dykyj išsakytomis mintimis bei įžvalgomis, ypač mūsų tautinius sofos ekspertus, susirūpinusius per greitu paskutinio Luhansko srities miesto atidavimu.Lietuviškas pokalbio variantas mūsų svetaines skiltyje VEIKLA—>STRAIPSNIAI (publikuotas birželio 30 d.) —>
