Pro Memoria Algirdas Meškauskas

Antradienį, 2015 m. gruodžio 8 dieną, į Liepynės kapines išlydėjome LKKSS Vilniaus skyriaus narį Algirdą Meškauską. Visai neseniai Algirdas tapo Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos nariu, todėl gal būtų teisingiau apie velionį parašyti taip, kaip jis rašė apie save, pateikdamas biografiją planuojamam leidiniui apie LKKSS Vilniaus skyrių ir narius.

Algirdas Meškauskas. 1960 - 2015Gimiau 1960 m. birželio 21 d. Kelmės raj. Vidsodžio kaime, iš kurio neblogai matosi Šatrijos kalnas. Taip nutiko todėl, nes mano tėvas Ignas Meškauskas, kuris kilęs nuo Rietavo, čia surado kalvio dukrą – mano mamą Elzbietą Vaišvilaitę. Esu lietuvis, katalikas, krikštytas Kuršėnų bažnyčioje.

1979 m. baigiau Telšių taikomosios dailės technikumą, o 2000 m. Vilniaus universitete žurnalistiką. Nuo 1983 m. iki 1991 m. buvau Lietuvos televizijos diktorius.

Po 1991 m. sausio 13 d. Aukščiausiosios Tarybos rūmuose įrengus laikinąją televizijos studiją, vienas pirmųjų iš ten vedžiau informacines laidas, rengiau laidą apie savanorius, o 1991 m gegužę tapau Krašto apsaugos departamento informacinės gynybos skyriaus viršininku. Vėliau buvau Krašto apsaugos ministerijos ryšių su visuomene skyriaus viršininkas ir ministerijos atstovas spaudai. Kartu su pirmaisiais kariuomenės kūrėjais man buvo suteiktas Lietuvos kariuomenės leitenanto, o vėliau ir vyresniojo leitenanto laipsnis, išduotas tarnybinis ginklas.

Vėliau teko dirbti atstovu spaudai Valdymo reformų ir savivaldybių reikalų, Vidaus reikalų ministerijose, buvau Moterų ir vyrų lygių galimybių kontrolieriaus patarėjas, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos pirmininkas, o nuo 2006 m.dirbu Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyboje Komunikacijos ir tarptautinių ryšių srityje.

Latvijos universitete esu lankęs specialų kursą, skirtą įstatymų, užtikrinančių žmogaus teises, analizei. Buvau Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Varšuvos biuro ekspertas Azerbaidžane. Mano užduotis buvo atlikti Azerbaidžano teisės aktų, reguliuojančių lyčių lygybę, analizę. Jungtinių Tautų vystymo programos Baltarusijoje kvietimu buvau konsultantas Minske vykusiuose renginiuose, skirtuose žmogaus teisėms aptarti. Esu buvęs Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos Socialinių ir humanitarinių mokslų komiteto Žmogaus teisių pakomitečio nariu. Tarp daugybės kvalifikacijos kėlimo kursų norėčiau išskirti „Amerikos balso“ kursus Vašingtone – ryšių su visuomene srityje ir Norvegijoje Oslo komunoje – vadybos srityje.

Esu viešosios įstaigos „Vyrų krizių ir informacijos centras“ steigėjas. Tai pirmasis toks centras Lietuvoje, kurio tikslas padėti smurtaujantiems vyrams teikiant jiems psichologines konsultacijas. Organizuoju ir vedu seminarus „Tėvystės mokymas“ ir „Vyro vaidmuo šeimoje“. Nuo 2001 m. esu Lietuvos socialdemokratų partijos narys.

Sudariau ir išleidau Lietuvos poetų eilėraščių rinkinius „Tėvui, nors tiek“ (2008) ir „Nors tegu truputį Kalėdos turi būti“ (2011), o 2010 m. išleidau ir savo eilėraščių knygą „Laikas meilėje sutampa“. Didžiąją dalį laisvalaikio skiriu šeimai, mėgstu literatūrą, poeziją, tapybą, kartais pamedžioju, esu tolimų kelionių automobiliu entuziastas.

Žmona Kristina Zdanavičiūtė – Meškauskienė. Sūnūs – Agnis Algirdas (2004) ir (iš pirmos santuokos) Mindaugas Ignas (1999).

Lietuvos kariuomenės kūrėjų sąjungos narys nuo 2015 m. rugpjūčio 18 d. Esu apdovanotas „Sausio 13–osios atminimo“, „Kariuomenės kūrėjo – savanorio“ medaliais ir II laipsnio medaliu „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“.

Amžiną atilsį duok Algirdui Meškauskui, Viešpatie!

LKKSS VAS valdyba reiškia nuoširdžią užuojautą šią širdgėlos valandą Algirdo artimiesiems.

Paskelbta Pro memoria, Trečioji banga, VAS nariai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *