Procesas tik prasideda: Dykyj apie naujų ginklų poveikį karo eigai

Atsižvelgiant į tai, kad pagrindinis Rusijos pranašumas kare prieš Ukrainą yra pranašumas artilerijoje, Ukrainos kariuomenei itin svarbu nutraukti amunicijos tiekimo kelius okupantams.

Tačiau šis procesas iš Ukrainos pusės tik prasideda. Apie tai telemaratono Freedom eteryje pranešė buvęs Aidar bataliono būrio vadas Evgen Dykyj.

Jis pabrėžė, kad Ukraina pagaliau pradėjo gauti šaudmenis, kurie į nurodytą tašką atlekia plius minus metro tikslumu. Be to, auga Ukrainos ginkluotųjų pajėgų turimos toliašaudės ginkluotės asortimentas.

„Labiausiai ryškus, žinoma, yra amerikietiškų daugkartinių raketų paleidimo sistemų (MLRS) HIMARS naudojimas. Bet, deja, kol kas jų yra tik keturios. Bet net jos dirba kiekvieną dieną. Be to, jos laksto išilgai visos fronto linijos. Šie MLRS pasiekia iki 80 km už tos linijos. Labai padeda ir 40 kilometrų vamzdinė artilerija. Čia iškyla problema, kad tokie ginklai mus pasiekia nedideliais kiekiais, ir ne taip dažnai.

Tačiau nauja ginkluotė, kurios gavo Ukraina, jau daro realią įtaką operatyvinei situacijai. Ir jei jos kiekis pasieks tą lygį, kurio mes prašome, tai jau bus ne operatyvinės, o strateginės situacijos pokytis“, – pažymėjo jis.

Evgen Dykyj taip pat pakomentavo informaciją apie tai, ar įmanoma naujais ginklais smogti į Krymo tiltą. Jis paaiškino, kad grynai kariniu požiūriu HIMARS yra paleidimo priemonė. Viskas priklauso nuo to, kokią amuniciją ji turi.

Šaudmenys, kuriuos šiuo metu gauna Ukraina, yra labai tikslūs, jų nuotolis yra 80 kilometrų. Tačiau norint pasiekti Krymo tiltą, mums reikia visiškai kitokių raketų HIMARS-ams – 300 kilometrų nuotolio. JAV jų kol kas neduoda.

Be to, pasak Dykyj, Krymo tilto karinė reikšmė yra gerokai perdėta. Jis įsitikinęs, kad tai veikiau rusijos okupacijos ir putino agresijos simbolis.

Pagal fakty.com.ua 2022-07-06 16:11

Paskelbta Rusijos agresija, VAS nariai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *