Sausio 13-oji. Ko galime pasimokyti?

2023-01-10 Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnų interaktyvus edukacinis renginys. Ilonos Šilenkovos (Seimo kanceliarija) nuotr.

Sausio 10 d., artėjant sausio 13-osios metinėms, Seimo Konstitucijos salėje įvyko Lietuvos karo akademijos kariūnų edukacinis renginys  – pokalbis su buvusiu Lietuvos kariuomenės vadu dim. gen. ltn. Arvydu Pociumi apie sausio 13-osios pamokas šiandienai.

Šį susitikimą inicijavo akademijos viršininkas brigados generolas Almantas Leika, kuris karinę tarnybą Lietuvos kariuomenėje pradėjo būtent 1991 metais.

Istorinių patirčių perdavimas jaunesniajai kartai yra ypatingai svarbus, primenant jiems apie tuos žmones, kurie savo rankomis kūrė laisvą ir nepriklausomą Lietuvą bei kokią brangią kainą – gyvybės – jie už tai sumokėjo.

Pats tiesiogiai dalyvavęs Parlamento gynyboje, kariūnams papasakojau savo prisiminimus apie lemtinguosius 1991-ųjų Sausio įvykius ir galbūt mažiau žinomus dalykus apie tai, kaip buvo organizuojama parlamento gynyba.

Kariūnai domėjosi ne tik tų metų įvykiais, aplinkybėmis, gynėjų vidinės motyvacijos paskatomis, bet ir jų, kaip būsimų jaunųjų vadų, moralės ir motyvacijos išlaikymu ypatingų iššūkių akivaizdoje. Savo kalboje pabrėžiau, kad svarbiausia – suvokti, vardan kokio tikslo jie pasirinko kariuomenę ir karininko profesiją bei ką tai jiems reiškia. Patriotizmas ir meilė Tėvynei yra ne tik skambūs žodžiai, bet ir konkretūs darbai bei didžiulė atsakomybė, tenkanti pasirinkusiems karininko kelią.

Džiaugiuosi galėjęs pasidalinti savo prisiminimais ir patirtimi su jaunąja būsimų Lietuvos karininkų karta. Džiugu matyti, kad mūsų kariuomenė toliau auga, tobulėja ir pildosi motyvuotais, pilietiškais, šalies istorija besidominčiais bei ją išmanančiais žmonėmis. Kariūnams palinkėjau sėkmės karinėje tarnyboje bei raginau nepamiršti pareigos ir atsakomybės, kurią neša karininko profesija. Tik mes patys esame atsakingi už savo laisvės ir nepriklausomybės puoselėjimą.

Arvydas Pocius
Lietuvos Respublikos Seimo narys

Paskelbta Naujienos, VAS nariai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *