Evgen Dykyj apie rusų sujudimą po rugpjūčio 6 d. atakų prieš tiltus Kryme
Buvęs bataliono „Aidar“ būrio vadas Evgen Dykyj kalbėjo apie rusų logistikos sunkumus po smūgių tiltams ir pažymėjo, kad rusų okupantai daugiausia problemų dabar turi dėl sviedinių pristatymo. Anot jo, dabar sviediniai pas užpuolikus keliauja ilgiau ir jų pristatoma mažiau, o tai daro didelę įtaką Ukrainos karių puolimo eigai.
Tai jis sakė telemaratono eteryje, atsakydamas į klausimą, ar rusijai neiškilo logistikos problemų po sėkmingų Ukrainos ginkluotųjų pajėgų smūgių Krymo tiltams, kaip tai veikia rusijos okupantų aktyvumą ir kur jiems iškyla daugiausiai. sunkumų.
„Visų pirma – su sviedinių pristatymu. Juk dabar Krymas naudojamas kaip tokis didžiulis sąstatas visai tai grupuotei, kuri dabar bando išlaikyti vadinamąją Surovikino liniją, galingą rusijos gynybos liniją Zaporižėje. Taip pat grupuotei, kuri neleidžia mums išsilaipinti kairiajame Dniepro krante iš dešiniojo“, – sakė E. Dykyj.
Taigi, pridūrė jis, visa pietinė grupuotė – tiek dalys Chersono srityje, tiek dalys Zaporižės srityje – dabar sviediniais, amunicija ir technika yra aprūpinamos tik vienu keliu – per pusiasalį.
„Pats pusiasalis naudojamas kaip toks labai didelis užsikimšęs rezervinis sąstatas. Bet taip pat ir kaip arterija, į kurią Krymo tiltu įvežama (ginkluotė ir technika – UNIAN) iš visiškai legalios Rusijos teritorijos, o vėliau – per Krymą gabenama į okupuotas žemynines Ukrainos teritorijas“, – pažymėjo E. Dykyj.
Anot jo, visos tos schemos pagrindinė silpnoji vieta yra ta, kad iš rusijos į Krymą veda tik vienas tiltas, o iš pusiasalio į žemyną tokių perėjų buvo „normalios trys“. „Ir mes jau dvi iš jų pavertėme visiškai neveikiančiomis. Ir dar daugiau, rusams nėra prasmės jas atstatinėti. Nes jie tik prarastų daug laiko ir pinigų jų atstatymui, o po to vėl – viena mūsų raketa ir viskas perniek“, – pažymėjo E. Dykyj.
Taigi, pastebėjo jis, iš tikrųjų rusams kol kas liko vienas kelias iš pusiasalio į žemyną – per Perekopo sąsmauką.
„Tai vienintelis taškas, kuriame yra ne tilto perėja, o paprasta trasa. Todėl mums nėra prasmės jai eikvoti „Storm Shadow“ raketas. Su keliais turime elgtis kitaip: reikia šiek tiek prie ten priartėti, kad tą trasą galėtų kontroliuoti artilerija. Ir kada tai bus padaryta… tiesą sakant, susisiekimas tarp pusiasalio ir žemyno bus visiškai nutrauktas“, – sakė E. Dykyj.
Jis taip pat pažymėjo, kad dabar užpuolikų logistika yra trigubai sudėtingesnė.
„Jiems tenka važiuoti per apylanką, jie yra pririšti prie vienos perėjos Perekopo sąsmaukoje. Žodžiu, sviediniai keliauja ilgiau, ir jų atvežama mažiau. O tai labai atsispindi mūsų puolimo eigoje“, – sakė buvęs būrio vadas.
Smūgiai tiltams pietų Ukrainoje – kas žinoma:
Kaip UNIAN pranešė anksčiau, rugpjūčio 6 d. popietę tapo žinoma apie Čongaro tiltą ant administracinės sienos su Krymu apšaudymą.
Chersono srities gauleiteris (rusijos statytinis) Vladimiras Saldo sakė, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos į tiltą paleido 12 raketų, iš kurių devynias būgtai numušė rusijos okupantų oro gynyba.
Vėliau internete pasirodė informacija apie rugpjūčio 6-osios atakų prieš du tiltus pietų Ukrainoje – Čongaro tiltą ir tiltą per Heničesko (Tonka voda) sąsiaurį, jungiantį laikinai užimtą Heničeską su Arabato nerija, pasekmes. Filmuotoje medžiagoje matyti, kad abiejų tiltų kelio danga yra gerokai apgadinta.