Tai, kaip mūsų gynėjai laikosi Mariupolyje – didvyriškumo stebuklas!

– balandžio 7 d. Ukrainos Marijos radijuje kalbėjo Evgen Dykyj apie Jungtinių pajėgų operacijų zoną ir Kyjivą.

Raketų atakomis ir oro antskrydžiais visoje Ukrainoje Putinas nori įbauginti mūsų žmones, kad jie pasiduotų panikai ir spaustų elitą bet kokia kaina siekti taikos. Rusija neturi realių išteklių nugalėti mūsų šalį! O žiaurumai Bučoje tėra apraiška rusiškos sielos, kuri tokia visada buvo ir kuriai buvo suteikta galimybė pasireikšti karo sąlygomis. Tuo įsitikinęs ukrainiečių mokslininkas, kariškis, publicistas, biologijos mokslų kandidatas, karo Rytų Ukrainoje dalyvis Evgen Dykyj, 2014 metais – 24-ojo teritorinės gynybos bataliono „Aidar“ 2-osios kuopos vadas. Nuo 2018 metų vasario jis vadovauja Nacionaliniam Antarkties tyrimų centrui.

„Okupantai gali bandyti grįžti į Kijevą po to, kai pabandys užimti vieną iš pagrindinių savo taikinių Rytų Ukrainoje: Mariupolį, Charkivą arba abu.
Bet pirmiausia pažiūrėkime, kaip jiems pavyks užimti šias sritis. Kalbant apie Mariupolį, būsiu atviras, jie turi šansų. Ten vis dar fantastiškai tebesilaiko mūsų gynėjai; iš tikrųjų tai didvyriškumo stebuklas. Tačiau be herojiškumo dar reikia ir išteklių. O miesto blokados sąlygomis šie ištekliai gali tiesiog baigtis. O va tikimybė orkams paimti Charkivą, ne ką didesnė, kaip savo laiku Kyjive. Ir jiems prognozuočiau tokį patį rezultatą.
Todėl čia galima kalbėti tik apie hipotezę: o jeigu jiems staiga pasiseks Ukrainos rytuose? Taip, vienareikšmiškai, ten jie vis dar puolimo fazėje. Ten jie dar skylių aplopymui nublokš rezervistus, taip pat permes tuos, ką išvedė nuo Černigovo ir Kyjivo. Tuo jie sustiprins savo grupuotes. Todėl mūsiškiams bus dar sunkiau (Jungtinių pajėgų operacijų zonoje), bet tuo pačiu mūsų gynyba ten gana stipri ir ešalonuota. Ten miestuose vyksta mūšiai dėl kiekvieno kvartalo, dėl kiekvieno kilometro, o besiveržiančios pusės praradimai yra labai rimti!
Kažką, greičiausiai, jie ten išspaus. Tačiau kaip tas „išspaudimas“ atims daug jų resursų. Taip pat nereikia pamiršti, kad dar yra Pietūs, kur mes jau puolame, o jie – gynyboje: rimtoje, ešelonuotoje; kam, deja, jie turėjo mėnesį pasiruošimui.
Esant tokiai situacijai, vargiai tikėtina, kad jie su didelėmis jėgomis grįš į šiaurės kryptį. Todėl šiandien vienintelė reali grėsmė Kyjivui išlieka raketų ir aviacijos smūgiai! – pažymėjo Evgen Dykyj.

Pagal radiomaria.org.ua

Paskelbta Rusijos agresija, VAS nariai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *