Ukrainos parlamentas pripažino Ičkerijos suverenitetą

AP nuotr.

AP nuotr.

Iš spalio 20 d. Ukrainos savanorio, LKKSS (ir VAS) garbės nario Evgen Dykyj įrašo Facebook sienoje

Ukraina tapo pirmąja šalimi pasaulyje, oficialiai pripažinusia Ičkeriją okupuota valstybe, ir rusijos veiksmus Čečėnijoje pripažino čečėnų genocidu. Nesitikėjau, kad mano gyvenime sulauksiu tokios dienos.

Visus tuos metus po grįžimo iš Pirmojo rusijos ir Čečėnijos karo kenčiau „ispanišką gėdą“ dėl savo valstybės, faktiškai palaikiusios Blogio imperijos poziciją dėl jos „teisės“ okupuoti mažą, nieko bendra su rusija ir rusais neturinčią šalį, siekusią to paties, ko ir mes – tiesiog disponuoti savo žeme ir kurti savo valstybę. Daug metų turėjau aiškinti savo draugams čečėnams, kas yra mūsų valstybė, vis dar pati ne visai ukrainietiška, postkolonijinė, nuolaidžiaujanti rusijai ir bandanti žaisti „realpolitiką“… Didesnę gėdą, nei prieš nochčius, aš jaučiau nebent tik prieš Krymo totorius.

Tačiau didysis karas labai prisidėjo prie smegenų išvalymo ir visuomenės supratimo apie tai, ką anksčiau suvokėme tik mes, „marginalai – radikalai – naciai“. Ir galiausiai galime didžiuotis – valstybiniu lygmeniu vis tik pavadinome daiktus savais vardais ir tai padarėme pirmieji pasaulyje.

Mūsų pavyzdžiu bus pasekta toli gražu ne tuoj pat. Va, Lietuvos nepriklausomybė niekam nekelia abejonių, nors nuo nepriklausomybės atkūrimo momento 1990-ųjų kovą iki SSRS žlugimo po pusantrų metų ją pripažino tik viena pasaulio valstybė – Islandija. Ir tada staiga pasipylė pripažinimai. Taip bus ir su Ičkerija, ir labai džiaugiuosi, kad tapome „Islandija Ičkerijai“.

Tolesni logiški žingsniai būtų Ičkerijos vyriausybės tremtyje pripažinimas ir diplomatinių santykių su ja užmezgimas, atitinkamas čečėnų savanorių ginkluotų formuočių, dar nuo 2014-ųjų kovojančių mūsų pusėje, statusas.

Na, ir visiškai mūsų sąžinę nuvalytų kovinių veiksmų dalyvių statusas ir valstybiniai apdovanojimai Ukrainos savanoriams – Ukrainos liaudies savigynos nariams, kurie kovojo Ičkerijoje „už jūsų ir mūsų laisvę“.

Слава Україні, Аллаху Акбар!

Paskelbta Rusijos agresija, VAS nariai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *