Vilniaus savanorių kūrėjų rikiuotė Valstybės dieną

2016 m. liepos 6 d. 12 val., švenčiant Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną, LKKSS VAS nariai rikiavosi tradicinėje rikiuotėje Vilniuje, Daukanto aikštėje, prie LR Prezidentūros.
Oficialiame Lietuvos valstybinės vėliavos pakelimo ceremonijos dalyvių pristatyme buvo paminėta, kad aikštėje savo rikiuotę išstatė Lietuvos kariuomenės kūrėjai savanoriai. Minėtoje rikiuotėje dalyvavo iki 16 žmonių, iš jų 8-i turėjo tradicinį rikiuotei aprangos kodą – juodą 1990-1991 m. uniformą, kasdienę uniformą arbą tamsų kostiumą su juoda berete ir kokarda. Rikiuotei vadovavo KASP 8-osios rinktinės Karių savanorių būrio vadas Dalius Butkauskas. Buvo suformuota juodomis uniformomis apsirengusių žmonių vėliavos grupė: vėliavnešys Rimantas Šileikis su LKKSS VAS vėliava, Rolandas Seniutis ir Vytas Lukšys – vėliavos Garbės sargyba.
Norėtume padėkoti visiems rikiuotėje buvusiems LKKSS VAS nariams už sąmoningumą ir dalyvavimą, kadangi atskiro pakvietimo į šventę nebuvo. Jie garbingai pratęsė tradiciją, kuri jau nusistovėjo 5 metus…
Taip pat Daukanto aikštėje šventę šventė LKKSS VAS narys Stasys Vilkinas, kuris dalyvavo iškilmingame bėgime su istorine Lietuvos vėliava. Prie LKKSS VAS narių, po rikiuotės priėjo Gasparas Genzbigelis, prieš vėliavos pakėlimo ceremoniją apdovanotas Prezidentūroje ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu ir negalėjęs dalyvauti rikiuotėje (prieš ceremoniją Daukanto aikštės vidinis perimetras būna uždaromas).

Ats. ltn., dr. Vytautas Račkauskas
LKKSS VAS ir LŠS narys
2016-07-11

Nuotraukos iš Stasio Vilkino ir Gasparo Genzbigelio asmeninio archyvo:

2016-07-06 Stasys Vilkinas su istorine Lietuvos vėliava S.Daukanto aikštėje

2016-07-06 Stasys Vilkinas su istorine Lietuvos vėliava S.Daukanto aikštėje

2016-07-06 Gasparas Genzbigelis su savanoriais kūrėjais bendražygiais Gediminu Juškevičiumi ir Antanu Šatu

2016-07-06 Gasparas Genzbigelis su savanoriais kūrėjais bendražygiais Gediminu Juškevičiumi ir Antanu Šatu

 

 

Paskelbta Fotogalerija, Naujienos, VAS nariai, VAS veikla.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *