A. A. Tomas Žalnierius

2018 m. gruodžio 30 d. Amžinybėn iškeliavo Mokomojo junginio ginklininkas Lietuvos kariuomenės kūrėjas savanoris  Tomas Žalnierius 

Tomas Žalnierius. Aut. A.KmieliauskasBendražygį, Laisvės Gynėją, Lietuvos kariuomenės kūrėją savanorį, Antano Juozapavičiaus pirmosios rinktinės Butrimonių šaulių kuopos įkūrėją 2019 m. sausio 3 d. Butrimonyse palydėjome į paskutinę kelionę.

1991 metais jis tarnavo Mokomajame Junginyje  ginklininku. Po Rugpjūčio pučo kagėbistams  išsinešdinus iš rūmų Lukiškių aikštėje,  perėmė į ten iš kitų rajonų suvežamus  KGB ginklus. Buvo nepaprastas ginklų žinovas – vienas iš geriausių ginklininkų, sugebėdavęs iš atminties tiksliai nupiešti bet kokį ginklą.

Butrimonių gyventojai taip pat prarado statybų specialistą, gebėjusį ne tik pastatyti ar suremontuoti namą, tačiau ir krosnį sumūryti. Auksinių rankų meistras!

Gimęs jis menininkų šeimoje, jo dėdė prof. Antanas Kmieliauskas – žymus tapytojas, grafikas, skulptorius.  Štai ką reiškia genai! Pažvelkime į dėdės tapyto Tomo portreto nuotrauką.

Ilsėkis ramybėje bendražygi

 

LKKSS VAS narys Juozas Barškietis

 

2019-01-03 Tomo Žalnieriaus laidotuvės Butrimonyse. J.Barškiečio nuotr.

2019-01-03 Tomo Žalnieriaus laidotuvės Butrimonyse. J.Barškiečio nuotr.

Paskelbta Pro memoria, Trečioji banga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *