Apie paramą Ukrainos kariams Druskininkų karių reabilitacijos centre

Lietuvos šaulių sąjungos Druskininkų kuopos vadas Ramūnas Šerpatauskas rūpinasi į Druskininkų karių reabilitacijos centrą atvykusiais Ukrainos kariais jau daugiau kaip metus laiko. VAS svetainėje jis sutiko pasidalinti bendravimo įspūdžiais su ukrainiečių kariais per paskutiniuosius kelis mėnesius. Apie tai perskaitysite suaktyvinę informacijos pavadinimą.

Nuo birželio iki šio laikotarpio karių reabilitacijos centre gydėsi 16 karių (įskaitant šiuo metu esančius 5 karius). Šio laikotarpio metu kiekvieną mėnesį turėjome ne mažiau kaip po 12 išvykų, susitikimų ar kitų renginių. Bene labiausiai įsimintina išvyka buvo apsilankymas JAV karo laive USS Jason Dunham DDG109 Klaipėdoje, bendravimas su JAV kariais bei vakarienė su JAV, Jungtinės Karalystės ir Kinijos gynybos atašė, taip pat apsilankymas tarptautinėse pratybose „Saber Strike-2015” Rukloje, ir žinoma, susitikimas su LR prezidente D. Grybauskaite Poškonyse, Šalčininkų raj.  Šie apsilankymai ir susitikimai turėjo itin didelį teigiamą poveikį Ukrainos karių psichologinei savijautai. Žinoma, nereikėtų pamiršti ir suplanuotų išvykų į muziejus Vilniuje, Kaune ir Trakuose (Trakų pilis, Tuskulėnų memorialas, Valdovų rūmai, Gedimino pilies bokštas, Kauno įgulos karininkų ramovė, Vytauto Didžiojo karo muziejus, Velnių muziejus ir t.t. ). Visa ši kultūrinė veikla. kurios metu lydžiu karius, turi akivaizdžias teigiamas pasekmes jų savijautai.

Taip pat, jau tapo tradicija kiekvienam Ukrainos kariui padovanoti LR vėliavas (tiek trispalves, tiek ir istorines), todėl LKKSS VAS suteikta parama buvo panaudota įsigijant keleta vėliavų, kurios jau iškeliavo į Ukrainą, o ateityje jų išvažiuos dar daugiau.

Kalbant apie finansinę paramą, tai ji yra ypatingai svarbi aprūpinant bei užtikrinant karių kasdienių poreikių patenkinimą. Tturiu galvoje telefono saskaitas, mobilų internetą, apsilankymus Druskininkų vandens parke, pavaišinimus  tradiciniais lietuviškais patiekalais ir bokalu tikro lietuviško alaus. Kiekvienai karių grupei nuperku įvairius suvenyrus su miesto ar Lietuvos simbolika (beje, pastebėjau įdomų dalyką – kariai labai vertina Vyčio antsiuvą). Kai kada tenka nuomoti transportą vykti į renginius, tad visų neabejingų kariuomenės kūrėjų, šaulių ar LK karių parama yra labai svarbi ir neabejotinai reikalinga mūsų brolių ukrainiečių karių palaikymui.

Ramūnas Šerpatauskas

Paskelbta Naujienos, VAS veikla.
  1. Šaunu, kad vyksta toks aktyvus bendradarbiavimas tarp LKKSS VAS ir LŠS, ir parama ukrainiečiams kariams. Ir gerai, kad turim tokį žmogų, kaip Ramūnas Šerpatauskas Lietuvoj…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *