,,Apvalaus stalo“ diskusija su KAS atstovais

2013-09-28 LKA pirmo kurso kariūnų priesaika. Nuotraukos A. Čiro

2013-10-08 Krašto apsaugos ministerijoje įvyko Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Vilniaus apskrities skyriaus ir KAS atstovų – KAM Viešųjų ryšių departamento, Protokolo skyriaus ir Lietuvos kariuomenės Strateginių komunikacijų departamento – susitikimas.

Kariuomenės kūrėjai inicijavo darbinę diskusiją apie tai, ką galima būtų padaryti, kad visuomenėje ir LK imtų formuotis suvokimas, jog turime savo Ginkluotųjų pajėgų veteranus. Kariuomenės kūrėjai pasidžiaugė, kad bendradarbiavimas su Krašto apsaugos sistema yra vis glaudesnis: jau gaunami oficialūs kvietimai formuoti rikiuotes renginiuose, informacija apie LKKSS veiklą mielai publikuojama KAS leidiniuose ir internetinėse svetainėse, sulaukiama realios paramos vykdant įvairius projektus. Tačiau kariuomenės kūrėjai atkreipė dėmesį į tai, kad mūsų jaunoje valstybėje ir kariuomenėje sparčiai didėja atsargos ir dimisijos karių, paprasčiau tariant – veteranų – gretos. Pabrėžė, kad laikas būtų atsikratyti požiūrio, kad veteranai buvo tik sovietinėje armijoje. Taip pat laikas būtų atsikratyti stereotipo, kad tik sovietinių veteranų privilegija buvo nusagstyti krūtinę medaliais. Turime suvokti, kad yra kuo didžiuotis ir Lietuvos kariuomenei bei visuomenei, ir to nereikėtų bijoti viešinti.

Be to, buvo priminta, kad visuomeninės organizacijos stengiasi keisti santykį su KAS. Štai, pavyzdžiui, Vilniaus apskrityje kariuomenės kūrėjai savanoriai siekia dalyvauti ne tik šventiniuose renginiuose, bet nuosekliai remia krašto apsaugą realiais darbais.

Parodydami šiek tiek daugiau dėmesio buvusiems kariams (o ir esamiems), pademonstruotume jiems pagarbą. Tai būtų puikus auklėjamasis vienybės ir tęstinumo pavyzdys tiek jaunesnės kartos kariams, tiek ir apskritai – visuomenei.

Apibendrinant, susitikimas praėjo geranoriškoje dvasioje, apsikeista nuomonėmis ir idėjomis, ir, tikėtina, tai taps geru impulsu tolimesniam bendradarbiavimui ,,vardan Tos Lietuvos“.

Žinutę, remdamasis V. Račkausko informacija, parengė VAS valdybos pirmininkas A. Daugirdas

Paskelbta Naujienos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *