Ar Valstybės gynybos planas atsako į visus klausimus, kaip ginsimės?

Toks klausimas lapkričio 7 d. LRT radijo laidoje „Aktualijų studija“ buvo aptartas Prezidento vadovaujamai Valstybės gynimo tarybai lapkričio 6 d. patvirtinus Valstybės gynybos planą. Anot jo autorių, bus aiškiau, kaip įsitraukti į valstybės gynybą visuomenei, verslui ir organizacijoms ir savivaldybėms.

Tačiau skeptikai sako, kad jokie popieriniai planai neparuoš visuomenės dienai X, todėl reikia konkrečių praktinių veiksmų, kaip elgtis invazijos metu, rengti visuotines pratybas ir ginkluotai kovai.

Mariaus Jokūbaičio vestoje laidoje dalyvavo  Liwtuvos Respublikos Prezidento patarėjas Tomas Godliauskas, Nacionalinės NVO koalicijos Pilietinių iniciatyvų koordinatorė Laura Tatarėlytė, politologė Ainė Ramonaitė, Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininko pavaduotojas operacijoms, pulkininkas Žilvinas Gaubys, Lietuvos ginklų savininkų asociacijos valdybos pirmininkas Arūnas Marcinkevičius ir Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Vilniaus apskrities skyriaus valdybos pirmininkas Linas Ladiga.

Laidos įrašą galima paklausyti ir pažiūrėti:

Paskelbta LKKSS veikla, Pilietinė gynyba, VAS veikla.
  1. LKKSS VAS skyriaus įskaitoje turbūt yra virš 200 narių. O juk dar yra kiti skyriai. Yra AKS, LAKS, aibė atsargos ir dimisijos karių. Visiems mūsų tinklalapis- prieinamas. Prieinamas ir sužlugdytos Nepriklausomybės gynėjų sąjungos, nepasiduodantis žlugdymui, birutietės Leontinos Telksnienės išlaikomas NGS Panevėžio skyriaus puslapis. Iš visos aibės galimų Tėvynės gynėjų tik vienas kitas iškilesnis karininkas dėl kariuomenės būklės, visuomenės pasirengimo ir galimybių ginti valstybę reiškia savo nuomonę spaudoje, per TV, radiją. O kur visi kiti? Negi jie visi tapo nebyliais, beraščiais, negi niekas neturi interneto ir mokesčius sumoka pašte ar maximose? Juk tai yra rodiklis, kad mūsų visuomenei Tėvynės gynyba galimai- dzin. O tai jau yra priešo gundymas mus užpulti. O gundymas blogiui, kuris kaip ir nusikaltimo darymas- nuodėmė. O priešas nemiega ir veikia. Pasiskaitykite „Respublikos” internetiniame laikraštyje šimtus mūsų valstybę juodinančių komentarų. Netikiu, kad, kaip sakė kažkada antrukai, jog tai yra rašoma iš Rusijos. Tos rašliavos pagalba priešas fornuoja mūsų visuomenės pasaulėžiūrą. O mūsų neveiksnumas- pagalba jam.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *