Atidaryta kariuomenės kūrėjo šaltųjų ginklų paroda

Minint Lietuvos įstojimo į NATO ir Europos Sąjungą 20-metį, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje atidaryta dim. generolo leitenanto Arvydo Pociaus šaltųjų ginklų paroda ,,Niekada nepasiduok“. Pavadinimas parodos autoriui kilo nuo minties, jog net pasibaigus šoviniams, neturime pasiduoti ir reikia kovoti iki galo naudojantis kitais turimais ginklais.

Šaltieji ginklai Lietuvoje atsirado jau senų senovėje, o jų įvairovę nuolat didino ginklai iš užsienio. Kaip kalbėjo Artur Plokšto, ,,Šaltieji ginklai yra pirmieji žmonijos įrankiai. Per istoriją jie tapo kultūra, meno kūriniais, todėl įdomu stebėti ginklų reikšmės pokyčius per daugelį metų“. Pasak gen. ltn. A. Pociaus, ginklai buvo vežami į kitas šalis siekiant reprezentuoti savo pajėgas. Teikdami dovaną svečioje šalyje neretai parsiveždavome ir kitos šalies ginklų. Tokiu būdu šaltųjų ginklų kolekcija nuolat didėjo.

Kalbėdamas apie ginklų parodos turinį, šaltųjų ginklų kolekcijos savininkas išskyrė keletą ginklų, kurių istorijos jam labai svarbios. Baigiant studijas JAV 2004-aisiais metais, Baltosiose Rūmuose vyko 7 naujų NATO šalių (Lietuvos, Latvijos, Slovėnijos, Estijos, Rumunijos, Bulgarijos, Slovakijos) priėmimo ceremonija, kurioje gen. ltn. A Pocius gavo dovanų SAS kovinį durklą, kurį taip pat galima apžiūrėti parodoje. Kitą ginklą gen. ltn. A. Pocius gavo kaip dovaną už įžvalgumą iš suomio, kuris pratybų metu padovanojo suomių kario kovinį ginklą. Parodoje galima išvysti ir Specialiųjų operacijų pajėgų dovanotus ginklus, kalavijus, kardus, durklus.

Nors ne visi ginklai puikiai išlaikę savo išvaizdą, bet visi jie turi savo istoriją, o jas mielai LKA pasakojo gen. ltn. Arvydas Pocius.

Pagal Generolo Jono Žemaičio informaciją facebook sienoje

Paskelbta Fotogalerija, Naujienos, VAS nariai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *