Atidengta atminimo lenta Birželio sukilimui Trakų rajone

2022-06-23 Lentvaryje. A.Čiro nuotr.

Birželio 23-ąją Lietuva minėjo 81-asias 1941 metų birželio sukilimo metines. Ta proga, šalia Lentvario, Rubežiaus kaime ant istorinio buvusios Lentvario urėdijos pastato atidengta atminimo lenta. 1941 m. birželio mėn. čia susibūrė Lietuvos aktyvistų fronto būrys, vadovaujamas girininko Stasio Survilos. Būrys kovėsi ir tą pačią birželio 23 dieną užėmė Lentvarį ir kontroliavo stambų Lentvario geležinkelio mazgą.

Į renginį susirinko nemažas būrys lentvariečių ir svečių, o taip pat Trakų girininkijos darbuotojų. Susirinkusiejį sugiedojo Lietuvos himną ir paminėjo birželio sukilimo dalyvius. Kaip sakė renginio svečias karys iš Ukrainos, Ukrainos karių pagerbimo ceremonialo autorius Олександр Терещенко: „Mes mirštame du kartus – pirmą kai nustojame kvėpuoti, o antrą kai mus užmiršta. Tai neužmirkime savo didvyrių ir jie bus gyvi amžinai“.

Vienas iš atminimo lentos pagaminimo rėmėjų, seimo narys Kęstutis Vilkauskas pasidžiaugė, kad Lentvaryje, o tuo pačiu ir Lietuvoje atsirado nauja vieta, kur pagerbiami Lietuvos didvyriai.

Vienintelis Lietuvos kariuomenės atstovas ceremonijoje pulkininkas leitenantas Valerijus Šerelis, šiandien švenčiantis gimtadienį, atvykęs juokavo, kad Lietuva minėdama didvyrius taip švenčia ir jo gimtadienį. O vėliau savo kalboje pasakė: „Šios atminimo lentos atidengimas – tai dar vienas šūvis į okupanto kaktą šiame kare“.

Man, kartu su senu geru bičiuliu, Lentvario seniūnu Vytu Rukšėnu, tremtinių vaikams teko didžiulė garbė atidengti atminimo lentą.
Po ceremonijos dar aplankėme Lentvario kapines ir uždegėme žvakeles ant 1941 m. birželio sukilimo dalyvio mano diedulio Petro Čiro kapo.

Arturas Čiras
LKKSS VAS narys

Paskelbta Antroji banga, Fotogalerija, Naujienos, VAS nariai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *