Bandymas pulti iš Padnestrės rusams būtų apgailėtina savižudybė. Tačiau galimas ir antras scenarijus – Evgen Dykyj

2022 m. balandžio 27 d. 15:09

Tarptautinis ekspertas ir buvęs vienos iš „Aidar“ kuopų vadas Evgen Dykyj, specialiai portalui „Telegraf“ analizavo, ko Ukraina turėtų tikėtis iš eskalacijos Padnestrėje.

Nepripažinta Padnestrė („Padnestrės Moldovos Respublika” – „PMR”) karščiuoja jau trečią dieną.
Taigi pirmadienį, balandžio 25 d., vietos saugumo pajėgos paskelbė apie „PMR valstybės saugumo ministerijos“ apšaudymą Tiraspolyje.
Antradienį, balandžio 26 d., pasirodė informacija apie sprogimus vietinės televizijos ir radijo stoties (kliuvo dviem retransliacijos bokštams) ir karinio aerodromo teritorijose (aiškių patvirtinimų kol kas nėra).
Trečiadienį, balandžio 27 d., Kolbasnaja kaime, kur yra didžiausias regione amunicijos sandėlis, nuaidėjo šūviai.

Tai, kas vyksta Rusijos okupuotuose Moldovos regionuose (vadinamojoje Padnestrėje arba „PMR“), akivaizdžiai daroma Rusijos Federacijos ir vietos okupacinės valdžios rankomis. Ukraina kol kas visiškai nesuinteresuota jokiais veiksmais šiame regione.
Sunku nustatyti Rusijos veiksmų Padnestrėje tikslą, nes pastaruoju metu Rusijos veiksmai vis mažiau vadovaujasi psichologiškai adekvatiems žmonėms suvokiama logika, ir todėl jie, deja, vis sunkiau nuspėjami.
Karinės situacijos požiūriu Rusijos kontingento Padnestrėje panaudojimas atakuojant Ukrainą (greičiausiai Odesos kryptimi) būtų visiškai neperspektyvus.
Visą Rusijos kontingentą sudaro 6000 žmonių, iš kurių 3000 pasamdyti pagal sutartį vietiniai gyventojai. Šios grupės kovinis efektyvumas yra mažesnis net už Odesos miesto teritorinės gynybos kontingentą, o su Ukrainos ginkluotosiomis pajėgomis net neverta lyginti. Šarvuočių ir sunkiosios ginkluotės ten taip pat labai nedaug. Taigi, rusams bandyti pulti Ukrainos teritoriją iš Padnestrės su ten dislokuotomis pajėgomis būtų tiesiog „apgailėtina savižudybė“.
Be to, dėl šios grupuotės panaudojimo Rusijos Federacijoje nebereikia jokių papildomų paaiškinimų, nes iš Padnestrės teritorijos pirmąją karo dieną Rusija raketomis apšaudė Ukrainos teritoriją.
Tai kam tada visas tas cirkas su apšaudymu ir kitais išpuoliais?
Peršasi hipotezė, kad Rusija, pasinaudodama „apsaugos nuo Ukrainos teroristinių išpuolių“, pretekstu gali oficialiai pripažinti „PMR“, kaip anksčiau pripažino fiktyvią „L-DNR“. Ir parduoti tai kaip išskirtinę Rusijos pergalę iki gegužės 9-osios. Juk iki šios šventos datos kitų pergalių nematyti.

Pagal telegraf.com.ua

Paskelbta Rusijos agresija, VAS nariai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *