Dalyvavome Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės šventėje

Gegužės 19 dieną renginiai Tauragėje vyko prie paminklo partizanams Švč. Trejybės bažnyčios skvere ir miesto centre Jono Viktoro Kalvano parke. Taip pat buvo aukojamos padėkos Šv. Mišios už Lietuvos partizanus ir Laisvės gynėjus. Į miesto centre esantį parką atvyko kelios dešimtys karinės technikos vienetų, daugybė ginkluotės ir karinės įrangos, kurią gausiems šventės lankytojams pristatė Lietuvos kariuomenės ir Lietuvoje dislokuotų NATO sąjungininkų kariai. Su savo ginkluote, karine technike ir įranga visuomenę supažindino visų rūšių Lietuvos kariuomenės pajėgos, vyko įvairios rungtys ir estafetės, pristatyti tarnybos Lietuvos kariuomenėje būdai.
Šventėje dalyvavo ir įvairios su Lietuvos kariuomene glaudžiai bendradarbiaujančios nevyriausybinės organizacijos: Karių asociacijos SUOPIS nariai ir Lietuvos gynybinius pajėgumus padedančių stiprinti nevyriausybinių organizacijų koordinacinės tarybos nariai: Lietuvos kariuomenės rezervo karių asociacija (LKRKA), Lietuvos kariuomenės savanorių draugija prie LKRKA, Krašto apsaugos bičiulių klubas, atsargos karininkų sąjunga, Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga, Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų sąjunga ir kitos organizacijos. Tai pat dalyvavo Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos nariai.
Atėjusieji galėjo susipažinti ir su istorine ekspozicija – nuo XIV a. kario iki Nepriklausomybės kovų ir partizanų laikotarpio ginkluote ir ekipuote. Atėjusius į šventę pasveikino krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Jonas Vytautas Žukas, Tauragės meras Dovydas Kaminskas ir partizanų atstovas. Taip pat Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopa su parodomosiomis programomis ir stilizuotomis salvėmis.
KA SUOPIS nariai buvo atsivežę originalų šaškių stalą su išgraviruotais Lietuvos kariuomenės ženklais. Laimėjusiems šaškių partijas buvo įteikti NOKT ir KA SUOPIS kalendoriai.

Ats gr. Dainius Gudelis

Fotoreportažas iš renginio publikuojamas skiltyje FOTOGALERIJA->2019

2019-05-18 Tauragėje. A.Jakavonytės nuotr.

Daugiau informacijos : kam.ltkariuomene.kam.lt

Paskelbta Naujienos, VAS nariai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *