Europiečiai už rusiškas dujas moka ukrainiečių gyvybėmis

Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio paviešintame vaizdo įraše europiečiai kaltinami už rusiškas dujas mokant ukrainiečių gyvybėmis, o ne eurais ar rubliais.

Minutės trukmės klipe, kurį V. Zelenskis ketvirtadienį (2022-04-07) paskelbė savo „Telegram“ kanale, rodoma besišypsanti moteris degalinėje su Europos Sąjungos vėliava besipilanti dujas į savo automobilį.
„Už rusiškas dujas ir naftą nei eurais, nei rubliais nemoki“, – rašoma ekrane. „Jūs mokate tokių pačių europiečių, kaip ir jūs, gyvybėmis.
Skambant raminamai muzikai, vaizdo įraše kaitaliojami besipilančių dujas į savo automobilius besišypsančių asmenų kadrai su mirties bei sugriovimų Ukrainos miestuose vaizdais.
„Tik trys šalys – Latvija, Lietuva ir Estija – turi drąsos atsisakyti finansuoti genocidą“, – skelbia vaizdo įrašo titrai ir rodomos tų trijų valstybių vėliavos. – O kaip su likusiais?.
Vaizdo įrašas baigiamas perskirtu ekranu. Vienoje pusėje – mokestis už kurą, kitoje – montažas iš apdegusių ir masinėse kapavietėse ekshumuotų kūnų.
„Ar Europoje dar yra drąsos sustabdyti Ukrainos genocidą? virš vaizdų klausia titrai.

Vakarų valstybės atsitraukė nuo Rusijos kaip energijos tiekėjos, reaguodamos į jos neišprovokuotą invaziją į Ukrainą vasario pabaigoje.
Europa apie 40 % savo gamtinių dujų gauna iš Rusijos, kuri yra pasaulyje pirmaujanti dujų ir naftos eksportuotoja.
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas anksčiau grasino nebetiekti dujų į Europą, jei Rusijos „nedraugiškomis“ pripažintos JAV, JK ir ES šalys nemokės rubliais.
ES šią savaitę pareiškė ketinanti uždrausti Rusijos anglies importą ir pasiūlyti sumažinti naftos importą. Apie gamtinių dujų importą nebuvo užsiminta.
Toks sprendimas buvo priimtas po didžiulio tarptautinio pasipiktinimo ir pasmerkimo po to, kai neseniai buvo aptiktos masinės civilių žudynės Kijevo priemiestyje Bučoje, kuris kelias savaites buvo Rusijos okupuotas, kol jį išlaisvino Ukrainos pajėgos.

Pagal businessinsider.com

Paskelbta Rusijos agresija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *