Gen. ltn. Jonas Vytautas Žukas: Sudiev, mano mylima Lietuvos kariuomene!

Liepos 25 d. Vilniuje inauguruotas naujasis Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Valdemaras Rupšys.  Katedros aikštėje vykusios visų Lietuvos kariuomenės pajėgų ir brigadų vėliavų rikiuotės metu kariuomenės vėliavą naujai paskirtam vadui perdavė Lietuvos Respublikos Prezidentas ir vyriausiasis ginkluotųjų pajėgų vadas Gitanas Nausėda.

2019-07-25 Katedros aikštėje. A.Čiro nuotr.

Kadenciją baigęs vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas atsisveikindamas  su karių rikiuote kalbėjo:

Tarnyba Lietuvos kariuomenėje man buvo svarbiausias ir brangiausias gyvenimo etapas. Labai didžiuojuosi savo bendražygiais, pavaldiniais, kariais ir visais, su kuriais teko tarnauti Tėvynei nuo 1990 metų.
Šiandieną galiu drąsiai teigti, kad kariuomenė yra ta vieta, kur itin daug patriotiškai nusiteikusių žmonių. Ji yra sveikas kūnas. Patriotizmas čia neapsiriboja žodžiais. Jis tvirtas, nuoširdus ir nepalaužiamas. Jis ne kartą patikrintas. Tūkstančiai mūsų karių vyko ir tebevyksta į įvairias tarptautines misijas, dalyvauja pratybose ir, nepaisant iššūkių, sąžiningai atlieka savo pareigą Tėvynei ir yra pasiruošę ją ginti. Esu ypač dėkingas pirmiesiems savo bendražygiams – kariams iš mechanizuotos pėstininkų brigados „Geležinis vilkas“ – su kurias kartu anuomet kūrėme Lietuvos kariuomenę.
Dėkoju visiems kariams, šauliams ir pareigūnams su kurias išvien rūpinomės visi kartu šalis saugumu.
Labai didžiuojuosi galėjęs tarnauti su jumis visais. Noriu Jums palinkėti, kas bebūtų, širdyse išlaikyti Tėvynės meilės jausmą ir būtinai jį perduoti ateities karių kartoms. Tokiu atveju mūsų šalies ir kariuomenės lauks graži ateitis.
Kariai, nepamirškite, kad grėsmės atveju būsite pirmieji, kurie stos ginklu ginti Lietuvos. Darykite viską, kas jūsų galioje, kad būtumėte tam kuo geriau pasiruošę. Visokeriopai puoselėkite ir stiprinkite valią priešintis bet kam, grasinančiam mūsų Tėvynei.
Sudiev, mano mylima Lietuvos kariuomene!

Daugiau fotografijų iš renginio publikuojama skiltyje FOTOGALERIJA->2019 METAI

Daugiu informacijos iš renginio kam.lt

Paskelbta Naujienos, VAS nariai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *