Gen. mjr. Gintautas Zenkevičius išleistas į atsargą

Rugsėjo 24 d. Lietuvos kariuomenės Gynybos štabui vadovavęs generolas majoras Gintautas Zenkevičius atsisveikino su štabo kolektyvu. Iškilmingoje štabo viršininko pasikeitimo ceremonijoje dalyvavo krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys, kariuomenės pajėgų vadai ir kiti svečiai.
Gen. mjr. Gintautui Zenkevičiui š. m. rugsėjo 24 d. suėjo 58 metai, todėl pagal Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymą jis išleistas į atsargą.
Kalbėdamas apie gen. mjr. G. Zenkevičiaus vadovavimo pasiekimus krašto apsaugos ministras pažymėjo, kad vykdant Gynybos štabo reformą buvo apjungti strateginiai ir operaciniai lygmenys ir dabar naujasis Gynybos štabas yra puikus Lietuvos kariuomenės gynybos planavimo įrankis.
Raimundas Karoblis kalbėdamas apie gen. mjr. G. Zenkevičiaus nuopelnus Lietuvai akcentavo jo, kaip kūrėjo, indėlį į Lietuvos kariuomenės istoriją – dalyvavimą kuriant Lietuvos kariuomenę, jos transformacijoje iki NATO standartus atitinkančios kariuomenės, taip pat indėlį į pirmąją Afganistane dislokuotą provincijos grupę.
„Tikiuosi ir viliuosi, jog ir išėjęs į atsargą generolas bus aktyvus Lietuvos kariuomenės narys ir toliau dalinsis savo patirtimi“, – ceremonijoje sakė Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys.
Savo kalboje kariuomenės vadas akcentavo per ilgus gen. mjr. G. Zenkevičiaus tarnybos metus sukauptą tarptautinę patirtį, dėkojo generolui už kariuomenės labui atliktus darbus, įvairiose situacijose prisiimtą atsakomybę ir parodytą lyderystę.
Atsisveikindamas su Gynybos štabu gen. mjr. Gintautas Zenkevičius dėkojo visam kolektyvui už susitelkimą vykdant nestandartines užduotis ir patarimus priimant sprendimus. Taip pat generolas majoras pasidalino savo prisiminimais apie per beveik 30 metų tarnyboje išmoktas pamokas ir patirtus iššūkius.
Išlaikant Lietuvos kariuomenės tradicijas, Gynybos štabo viršininko išlydėtuvių ceremonijos metu naujajam štabo viršininkui brigados generolui Mindaugui Steponavičiui gen. mjr. G. Zenkevičius perdavė Gynybos štabo viršininko simbolį – medinį plaktuką ir lentelę.

Gen. mjr. G. Zenkevičius yra baigęs Kauno politechnikos institutą, studijavo jungtinių pajėgų vadovavimo ir štabo, Londono universiteto Karališkajame ir Karališkajame gynybos mokslų koledžuose. Karininkas yra apdovanotas Vyčio Kryžiaus ordino riterio kryžiumi, taip pat įvairiais krašto apsaugos sistemos bei užsienio valstybių apdovanojimais.
Per beveik trisdešimt tarnybos Lietuvos krašto apsaugos sistemoje metų gen. mjr. G. Zenkevičius vykdė įvairiais taktinio, operacinio ir strateginio lygmens karininko pareigas, vadovavo Krašto pasaugos savanorių pajėgų štabui, ėjo NATO Vyriausiosios sąjungininkų jungtinių pajėgų vadavietės Europoje (SHAPE) štabo direktoriaus pareigas, keturis metus buvo Lietuvos kariniu atstovu prie NATO ir Europos Sąjungos, vadovavo Mokymų ir doktrinų valdybai.

Gen. mjr. Gintauto Zenkevičiaus išleistuvių į atsargą ceremonija planuojama spalio 8 d. prie Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos.

Pagal kariuomene.kam.lt informaciją

Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Vilniaus apskrities skyrius linki išėjusiam į atsargą kariuomenės kūrėjui savanoriui generolui ilgiausių metų ir tikisi bei viliasi jo dar aktyvesnio dalyvavimo LKKSS veikloje

Alfredo Pliadžio nuotr. Alfredo Pliadžio nuotr.

Nuotraukų autorius – Alfredas Pliadis

Paskelbta Naujienos, VAS nariai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *