Įvyko Laisvės gynėjų susitikimas

2020-01-12 Laisvės gynėjų susitikimas. A.Čiro nuotr.

Sekmadienį, Laisvės gynėjų dienos išvakarėse, Laisvės gynėjai tradiciškai susirinko Seime.

Vidudienį iškilmingą Laisvės gynėjų rikiuotę Lietuvos laisvės gynėjų galerijoje sveikino pirmasis atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovas, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis ir Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys.
Kovo 11-osios Akto salėje vykusiam susitikimui pirmininkavo buvę Lietuvos šaulių sąjungos vadai, parlamento gynėjai: Gediminas Jankus, Rimvydas Mintautas, Lietuvos šaulių sąjungos V. Putvinskio klubo prezidentas Stasys Ignatavičius.  Susirinkimo dalyviai kartu su Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos  choru „Kariūnas“ sugiedojo Lietuvos Respublikos himną, susikaupę klausėsi kun. Roberto Grigo maldos žodžių, tylos minute pagerbė žuvusius. Susirinkusius pasveikimo Seimo pirmininkas , Laisvės gynėjas Viktoras Pranckietis.

Pirmojo atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovo, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininko Vytauto Landsbergio  kalbą 1991-ųjų Laisvės gynėjams žiniasklaidos agentūros atpasakoja taip:
Jūs įkūnijate tą dvasią, kuri nelinkusi kapituliuoti ir žlugti. Palaikykite ją, neškite ją per Lietuvą, per visus gyventojų sluoksnius ir ypatingai – jaunimui. Lietuva negali kapituliuoti“. 
Pasak jo, sausio 13-oji buvo suteikusį viltį, kad „stalininė blogio imperija su sostine Kremliuje“ sužlugs, tačiau tai neįvyko ir šiuo metu ravanšistinės jėgos Rusijoje siekia atkurti turėtą imperiją. 
„Karas ir žmonių mirtys jiems geriau negu taika ir santarvė. Žinokime, kokį kaimyną turime rytuose ir net iš aneksuotojo Karaliaučiaus pusės. Dvigalvę ir dviuodegę Rusijos ir Baltarusijos sąjunginę valstybę, kuri bet kada gali būti paleista kaip replės mūsų traiškyti“, – pabrėžė V. Lansbergis. Jis taip pat  ragino nenuleisti rankų ir toliau priešintis Baltarusijoje statomai Astravo atominei elektrinei: „ Atrodytų nėra pasaulyje kitos šalies, kuri po sovietų agresijų būtų Lietuvai tokią bjaurastį padarius kaip Baltarusija Astrave. Ir už ką, kuo Lietuva nusidėjo sesei Baltarusijai? Bet čia būtume neteisūs, kažin ar bėra ta sesė Baltarusija, ar supančiota, suvystyta, sumulkinta jau padaryta tik priedėliu prie imperijos“. 
Lietuva turi nepamiršti, kur yra „tikrasis agresorius ir blogio šaknys“, demonstruoti ištvermę ir ryžtą nesitraukti net jei bus sakoma, kad viskas pralaimėta. 
„Jau prasideda tokios kalbos net pačios Lietuvos valdžioje. Štai tokio nusistatymo neturi būti. Turime stovėti iki galo, turime nepriimti purvinos energijos, nemokėti savo pinigais už tą virvę, ant kurios mus pakars“.  
„Ir tegul dievas sprendžia, kur ir kam ateis bankrotas bei žlugimas. Tegul Lietuva nežlunga nors dvasiškai“.

Kariuomenės kūrėjas savanoris Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas brg. gen. Raimundas Vaikšnoras bendražygiams papasakojo apie Lietuvos kariuomenės dabartį. Sveikinimo žodžius tarė policijos generalinis komisaras generolas Renatas Požėla, Muitinės departamento atstovas Vitas Volungevičius, ukrainiečių Laisvės gynėjų atstovas LKKSS VAS garbės narys Jurijus Katrychas, Rygos Marupės barikadų statytojų vadovas Janis Ozolas.

Pirmininkauja buvę Lietuvos šaulių sąjungos vadai, Parlamento gynėjai: Gediminas Jankus, Rimvydas Mintautas, Lietuvos šaulių sąjungos V. Putvinskio klubo prezidentas Stasys Ignatavičius

Apie renginį pasakojo LRT Žinios:

Fotoreportažą žiūrėkite skiltyje FOTOGALERIJA->2020 METAI

 

Paskelbta Naujienos, Trečioji banga, VAS nariai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *