Kare prieš Rusiją žuvo talentingas Ukrainos smuikininkas

Rugpjūčio 20 d. mūšyje su rusų įsibrovėliais žuvo ukrainiečių karys Roman Barvinok-Smuikininkas (Skripal). Jo tėvas Jurij žuvo kare su rusų okupantais šiek tiek daugiau kaip prieš du mėnesius.

Apie tai feisbuke pranešė karo fotografas Anatolij Stepanov ir karė Jelena Belozerskaja, kurios pranešimą paskelbė Censor.NET:

Jis buvo labai geras smuikininkas. Banalu, bet – taip, galėjo užsidirbti pinigų tik iš muzikos ir neprakaituoti. Ir dar – jis neturėjo būti šaukiamas dėl prasto regėjimo, bet slėpė savo problemas ir kariavo pradžioje kaip savanoris, paskui kaip jūrų pėstininkas. Tapo profesionaliu kulkosvaidininku, dirbo su „Daška“ (sunkusis kulkosvaidis ДШК-12.7 mm) ir „Utios“ (kulkosvaidis НСВ-12,7 «Утес»). Tiesiog apkasuose jis paeiliui paimdavo tai kulkosvaidį, tai smuiką. Kai grodavo, būdavo,  nutrūkdavo šaudymas, nes klausėsi ir mūsiškiai ir priešai taip pat. Jis  gerai grojo gitara ir neblogai dainavo. Televizijos komandos nufilmavo ne vieną siužetą su unikaliu kovotoju. Jis visur su savimi nešiojosi natas ir kiekvieną laisvą minutę stengėsi tobulinti savo muzikinius įgūdžius. Jis sakė, kad groja blogai, nepataiko, tiesa niekas, išskyrus jį, to nepastebėjo.
Kovo mėnesį būdamas sužeistas pridengė savųjų atsitraukimą. O paskui, kai visi išėjo, turėjo nusigauti kelis kilometrus iki medikų. Už tai gavo ordiną „Už drąsą”. […] Po ligoninės grįžo į frontą.
Tada, beje, jo žmonai buvo pranešta, kad jis mirė. Tada mirties išvengė. O dabar tai tiesa… […]
Mes ir toliau kovosime. Dabar ir už Smikininką.

Laisvės radijas kalbėjosi su Roman Barvinok-Smuikininku 2020 m., kai jis dalyvavo karo veiksmuose Donbase:

Ukrainiečių jūrų pėstininko Čardašas žuvusiems kovoje prieš rusijos agresija Ukrainos vengrams

 

Paskelbta Rusijos agresija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *