Kariuomenės kūrėjai savanoriai dalyvavo šventėje Marijampolėje

2015 m. gegužės 17 d. Marijampolėje vykusioje Kariuomenės ir visuomenės vienybės šventėje jau antri metai iš eilės LKKSS oficialiai atstovavo tik Vilniaus apskrities skyrius. Gausus vilniečių būrys Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungą populiarino įvairiais būdais. Daugiau informacijos apie tai sužinosite paspaudę (suaktyvinę) informacijos pavadinimą:

Viena VAS narių grupė įkūrė palapinę, kurioje buvo demonstruojamos tarpukario Lietuvos kariuomenės kario, 1990-1991 m. Krašto apsaugos departamento, 1991-1992 m. Savanoriškosios krašto apsaugos LKKtarnybos  kario uniformos, VAS narių parašytos knygos, veiklos plakatai ir skaidrės, VAS lankstinukai, nuotraukos ir kišeniniai kalendoriai. Kita VAS narių grupė, tuo pat metu priklausanti ir Lietuvos šaulių sąjungai, įsikūrė kitoje palapinėje ir demonstravo eksperimentinio pavyzdžio uniformas, ekipuotę bei modernius ginklus, stebėjimo posto įrangą.

Šventės metu buvo apdovanoti pirmųjų LKKSS narių šaudymo asmeniniu ginklu varžybų taikliausieji šauliai. Juos diplomais, o taikliausiajį šaulį – ats. vyr. srž. Z. Dangėlą – ir specialiu prizu, apdovanojo LK vadas. Vilniaus skyrius savo įsteigtais prizais apdovanojo šių varžybų tailiausiai šaudžiusią trijų šaulių Jurbarko komandą. Taip pat, jau tradiciškai, šioje šventėje buvo įteikta VAS narių paaukotais pinigais nupirkta praktinė dovana – vaizdo projektorius – Lietuvos kariuomenės Karo kartografijos centrui.

Gausiu dalyvavimu šventėje buvo siekiama pademonstruoti tiek Lietuvos kariuomenei, tiek ir visuomenei, kad kariuomenės kūrėjai buvo, yra ir toliau ketina būti aktyvūs stiprinant gynybinius Lietuvos pajėgumus ne tik deklaracijomis, tačiau ir realiais darbais. Čia vilniečiams aktyviai talkino LKKSS kolegos iš Jurbarko – juodomis uniformomis apsirengę vyrai traukė visų šventės dalyvių ir svečių žvilgsnius.

LKKSS narių dalyvavimo Kariuomenės ir visuomenės vienybės šventėje nuotraukos pateiktos svetainės fotogalerijoje.

Publikacija parengta panaudojus ats. mjr. A. Daugirdo atsiųstą informaciją.

Paskelbta Naujienos, VAS veikla.
  1. Šaunu, kad Marijampolėje, gegužės 17 d., taip gausiai dalyvavo LKKSS Vilniaus apskrities skyriaus narių (ir kaip kariuomenės kūrėjai – „juodos beretės”, ir kaip šauliai- kariuomenės kūrėjai – „eksperimentinė Multicam uniforma”). Visi vyrai buvo aktyvus, bendraujantys su visuomenę – primindami šlovingą savanorio kūrėjo praeitį, dabartį ir būsimą ateitį… Tai rodo, kad LKKSS VAS turi potencialo ir išlieka „veiklumo smaigalyje” apžvelgiant LKKSS, kaip organizaciją, aprėpiančią visą Lietuvą. Taip pat džiugu, kad aktyviai dalyvavo kolegos-bendražygiai savanoriai kūrėjai iš Jurbarko (juodos uniformos ir beretės), žvalgėsi kitų skyrių pirmininkai ir atstovai (iš Šaulių, iš Marijampolės ir kt.). Kūrėjų savanorių sąjunga – GYVA… Buvome, esame ir būsime.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *