Kariuomenės kūrėjai stebėjo 2023 m. karo prievolininkų sąrašo sudarymą

Karolio Kavolėlio (KAM) nuotr

Karolio Kavolėlio (KAM) nuotr

Sausio 5 d. Krašto apsaugos ministerijoje nepriklausomų stebėtojų, tarp kurių buvo ir LKKSS atstovai, akivaizdoje sudarytas šių metų karo prievolininkų sąrašas

Sąrašas, į kurį įtraukti visi konstitucinę pareigą turintys atlikti ir teisės aktų reikalavimus atitinkantys jaunuoliai. buvo sudarytas pasitelkiant specialią kompiuterio programą, Patobulintos programos pagalba į karo prievolininkų sąrašus nuo šiol nebus įtraukiami asmenys, kurie yra atlikę karo prievolę, tarnyba atidėta teisės aktų nustatyta tvarka ar dėl sveikatos būklės pripažinti netinkamais privalomai karo tarnybai.

Iš viso į tarnybą 18-oje Lietuvos kariuomenės dalinių bus pašaukta apie 3,8 tūkst. karo prievolininkų. Dar 210 aukštųjų mokyklų studentų bus pakviesti į Jaunesniųjų karininkų vadų mokymus.

„Pasikeitusi geopolitinė situacija mūsų regione lėmė išaugusį poreikį jaunuoliams įgyti įgūdžius reikalingus savo šalies gynybai. Rūpinamės reikalinga infrastruktūra, geriname privalomosios karo tarnybos sąlygas pašauktiems jaunuoliams. Džiaugiamės, kad kiekvienais metais tiek vaikinai, tiek merginos išreiškia norą tarnauti ir prisidėti prie krašto apsaugos“, – sakė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, komentuodamas sudarytą šių metų karo prievolininkų sąrašą.

Procesą stebėjo Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos (LKKSS) Vilniaus apskrities skyriaus (VAS) valdybos deleguoti LKKSS VAS ir LKKSS valdybos nariai Gintautas Šniras ir Saulius Stelmokas.

Pagal kam.lt inf.

Paskelbta Naujienos, VAS nariai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *