Kariuomenės kūrėjai stebėjo Sausumos pajėgų pratybas

2013-10-29 pratybos Stiprus Ulonas 2013. Foto A. Daugirdo Lietuvos kariuomenės  Sausumos pajėgų vado gen. mjr. A. Leikos kvietimu 2013 m. spalio 29 d. LKKSS Vilniaus apskrities skyriaus atstovai stebėjo pratybas ,,Stiprus Ulonas 2013“. Į Pabradės poligoną kariuomenės skirtu autobusu išvyko penki skyriaus nariai, o ,,mūšio lauke“ prie jų prisijungė ir Vilniaus apskrities skyriaus Geležinio Vilko būrio vadas plk. ltn. G. Jurčiukonis bei būrio narys plk. ltn. A. Gaiževskis. Turint omenyje, kad ir gen. mjr. A. Leika bei plk. R. Moldaris yra LKKSS VAS nariai, tai kariuomenės kūrėjai tarp kitų gausiai susirinkusių stebėtojų išrikiavo tikrą ,,kovinį skyrių“.

Per dvi valandas Didžiosios kunigaikštienės Birutės MPB pademonstravo bataliono gebėjimus vykdyti gynybinius veiksmus vietovėje, supažindino su pagrindine ir mobiliomis dalinio vadavietėmis.

Be abejonės, kariuomenės kūrėjams savanoriams buvo nepaprastai įdomu palyginti, kokį progresą Lietuvos kariuomenė pasiekė per pastarąjį laikotarpį. Tačiau už grynai karinį-taktinį aspektą dar sverbesnis buvo karinės dvasios elementas. Tai buvo tikriausiai pirmas kartas per dvidešimt metų, kai Lietuvos kariuomenė į savo pratybas pakvietė buvusius karius, kariuomenės kūrėjus savanorius. Stiprėjantis suvokimas, kad mūsų jaunos Ginkluotosios pajėgos jau turi ir veteranų flangą, kad šie veteranai kariuomenei gali būti naudingi ir krizės metu – džiugina. Verta prisiminti, kad šių metų gegužės mėn. taip pat pirmą kartą per dvidešimt metų Vilniaus apskrities skyriaus vyrams buvo sudaryta galimybė atnaujinti ir ginklo valdymo bei kovinio šaudymo įgūdžius. Nežiūrint vyraujančios demotyvacijos, prasto kariuomenės finansavimo, nuomonių skirtumų  einame teisingu keliu. Vienybėje jėga, tikėjime – pergalė!

 

Vilniaus apskrities skyriaus valdybos pirmininkas ats. mjr. Albertas Daugirdas

Daugiau nuotraukų galite pažiūrėti fotogalerijoje.

Paskelbta Naujienos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *