Karo akademija gavo Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos dovaną

Knygos LKA 3

2015-11-25

 

Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjunga (LKKSS), tęsdama tarpukario Lietuvos tradicijas ir vadovaudamasi LKKSS įstatų nuostata ,,remti ir stiprinti Lietuvos kariuomenę“, Lietuvos kariuomenės dienos proga Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo bibliotekai padovanojo daugiau nei 50 knygų, nagrinėjančių Lietuvos istoriją ir apžvelgiančių jos kelią atkuriant nepriklausomybę.

 Tai jau ne pirma LKKSS dovana Karo akademijai. 2011 m., artėjant Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienai, Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Vilniaus apskrities skyrius įteikė keturis treniruočių ginklus (Airsoft) G-36C, kurie yra skirti taktikos pratyboms. Kartu su ginklais buvo padovanoti ir apsauginiai akiniai, atsarginės ličio baterijos, krovikliai ir greitai suyrantys šaudmenys. Šiuo žingsniu LKKSS atgaivino tarpukario Lietuvoje pradėtą tradiciją – remti Lietuvos kariuomenę finansiškai ir pirkti jai ginklus.

 Š. m. lapkričio 9 d. Akademijos Karo istorijos centro vyresn. mokslo darbuotojui istorikui dr. Manvydui Vitkūnui LKKSS Vilniaus apskrities skyriaus valdyba skyrė padėką „Už garbingą Lietuvos kariuomenės istorijos propagavimą žurnale „Savaitė“. LKKSS skelbia, kad per pastaruosius penkerius metus (2010–2015) žurnalas „Savaitė“, redakcijos ir dr. M. Vitkūno dėka, tapo patriotišku, gausiai ir pozityviai apie Lietuvos kariuomenę, geopolitinę Lietuvos padėtį rašančiu žurnalu: „Tai milžiniškas, teigiamas indėlis į šiuo metu vykstantį „informacinį karą“ už lojalumą Lietuvos Respublikai.“

 Lietuvos karo akademija nuolat jaučia Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos dėmesį ir paramą rengiant karininkus ir ugdant karybos bei nacionalinio saugumo specialistus. Kiekvienais metais LKKSS nariai dalyvauja, kai Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Akademijos absolventams suteikia pirmąjį karininko – leitenanto – laipsnį, kai pirmojo kurso kariūnai prisiekia tarnauti Lietuvos valstybei. Jau ne vienus metus Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos narys ats. mjr. Albertas Daugirdas nepriklausomybės atgavimo laikotarpio prisiminimais dalijasi Kovo 11-osios išvakarėse Akademijos Kariūnų tarybos rengiamame dainų ir prisiminimų vakare prie degančio laužo ant istorinio Stalo kalno.

 Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjunga yra savarankiška visuomeninė (pilietinė) organizacija, kurios svarbiausi tikslai – padėti apsaugoti ir ginti Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę, ugdyti Lietuvos piliečio tautinės savimonės ir savigarbos jausmą ir supratimą, stiprinti Lietuvos valstybingumą, rūpintis buvusių partizanų, savanorių, žuvusių karių, kitų Nepriklausomybės gynėjų ir jų šeimų materialine padėtimi, socialinėmis garantijomis, žuvusių už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę atminimo įamžinimu.

Ramūnas Grėsius

Paskelbta Naujienos, VAS veikla.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *