Katastrofa dar neįvyko

Evgen Dykyj apie Ukrainos kariuomenės persikėlimą į įtvirtintas pozicijas už Soledaro ir okupantų siekius paimti Bachmutą į „žnyples“.

Apie tai, kiek dabartinė padėtis pavojinga Bachmutui, sausio 19-osios rytą Viešosios interaktyvios televizijos eteryje svarstė bataliono „Aidar“ veteranas, Nacionalinio Antarkties tyrimų centro vadovas Evgen Dykyj.

„Taigi, jau porą dienų Soledarą kontroliuoja priešas. Mūsiškiai atsitraukė nuo jo visai netoli, iki artimiausio greitkelio. Išėjo organizuotai, tai nebuvo bėgimas, tai buvo organizuotas išėjimas į naują, jau iš anksto įrengtą gynybos liniją, ir dabar ją laiko. Ten tęsiasi priešo puolimas, tačiau už užstatytos teritorijos ribų jiems šiek tiek sunkiau veikti, nes ten jau gali dengti mūsų artilerija“, – sakė E. Dykyj.

Vertindamas ar labai gąsdinantis atsitraukimas iš Soledaro, Evgenas paaiškino:

„Tai nemalonu tiek tuo požiūriu, kad apskritai palikti dalelę mūsų teritorijos visada yra skausminga, tiek strategiškai: tai apsunkina Bachmuto gynėjų padėtį. Tuo pačiu aš su pilna atsakomybe pareiškiu: tai kažkiek apsunkina jų padėtį, bet katastrofa dar neįvyko“.

„Tiesą sakant, kodėl jie paėmė Soledarą? Soledarą ėmė ne šiaip sau. Kariniu požiūriu jis neturi jokios vertės, su visa pagarba šiam miestui ir jo gyventojams, bet jie ėmė jį siekdami apsupti Bachmutą. Po 5 mėnesių pastangų kaktomuša pramušti Bachmuto gynybą, tam paguldę tiesiog nenusakomą gausybę orkų, galiausiai buvo priversti pripažinti, kad „kaktomuša“ paimti nepavyks“, – „kafirų“ (netikėlių) pastangų priežastį priminė aidarovietis.

Todėl, pasak jo, jie vienu metu pradėjo du apėjimo manevrus:

„Apie vieną mes kažkiek kalbam nuolat, bet apie kitą žiniasklaidoje kažkodėl neužsimenama – apie Kliščiivką. (Кліщіївка) Esmė ta, kad Bachmutas aprūpinamas dviem maršrutais: šiauriniu ir pietiniu. Kiekvieno iš jų, net vieno, pilnai pakanka, kad miestas normaliai būtų aprūpintas amunicija, maistu, geriamuoju vandeniu. Todėl net ir išlaikant bent vieną iš jų, garnizonas ten gali laikytis ilgai. Iki šiol vis dar kontroliuojame abu, tačiau užėmus Soledarą vienam iš šių maršrutų jau iškilo grėsmė, tai yra, prie jo jau priartėta. Va, jeigu jie ten sugebės pralaužti kitą mūsų gynybos liniją, prasibrauti, tiesiog užversti lavonais, kaip pačiame Soledare, tada vienam iš tų dviejų maršrutų iškiltų rimta grėsmė ir jis gali būti net nukirstas. Kol kas dar ne, grėsmė išaugo, bet mes vis dar tą maršrutą kontroliuojame.

Vienok, baigdamas jis pastebėjo, net jei taip ir nutiktų, tai nereikštų, kad reikėtų trauktis iš Bachmuto. Dal liktų kelias į Kostiantynivką, kuris yra toli ir priešas ten nepasiekia, todėl jis bando ten prasibrauti per Kliščiivką, kur dabar vyksta įnirtingi mūšiai dėl prieigos prie kelio, tik mažesnėje atkarpoje. . Jei jie prasiskverbtų ir už Soledaro, ir į Kliščiivką, Bakhmuto garnizonui greičiausiai tektų trauktis, nes be abiejų maršrutų būtų sunku aprūpinti miestą ir išvežti 300-uosius.

Paskelbta Rusijos agresija, VAS nariai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *