Knygos „Gulago bėgliai. Lietuviai, ištrūkę iš sovietų lagerių“ pristatymas

Gegužės 4 d., trečiadienį, 17:00 Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje Valstybingumo erdvėje, II aukšte, 237 kab.

Knygos pristatyme dalyvaus sudarytoja Žilvinė Petrauskaitė ir knygos herojai Lietuvos kariuomenės kūrėjas savanoris Algirdas Petrusevičius, Sigutė Smetonaitė ir Algis Vyšniūnas.

Tikri įvykiai, veiksmas, netikėti gyvenimo posūkiai.

Penkios lietuvių išsiveržimo iš sovietinio gulago istorijos, artimos įtempto veiksmo filmui. Ir… jose viskas tikra!

Pabėgimai iš deportacijos vietų, priverstinio darbo stovyklų, sukilimai ypatinguosiuose lageriuose – nedaug kam žinoma lietuvių pasipriešinimo sovietinei gulago sistemai pusė. Išsiverždami iš itin griežtai saugomų įkalinimo zonų, rizikuodami gyvybėmis, vykdami į gimtinę be dokumentų, šie žmonės siekė ne asmeninės laisvės, o turėjo tikslą grįžti ir kovoti dėl okupuotos Lietuvos nepriklausomybės. Knygos herojai apie šį savo jaunystės epizodą kalba be patetikos, gyvai, su įdomiomis detalėmis ir pastebėjimais.

Knygos atsiradimą inspiravo LRT dokumentinių filmų ciklas „Bėgliai“ (scenarijaus autoriai Paulius Kaupelis ir Saulius Bartkus, režisierius Andrius Bartkus).

Renginį moderuos Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Adolfo Damušio demokratijos studijų centro vadovė dr. Ilona Strumickienė.

Pagal lnb.lt inf.

A. Petrusevičius knygos pristatyme 2022 m. Vilniaus knygų mugėje. Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Paskelbta Antroji banga, Skelbimai.
  1. Sukrečiančios istorijos. Įdomūs, sudėtingus gyvenimo išbandymus patyrusių, žmonių prisiminimai. Be apmaudo, be pykčio ir pagiežos. Puikus, gyvas pavyzdys visiems mums, kad neverta skųstis, dejuoti ar pyktintis gyvenimo situacijomis ir likimu… Džiaugiuosi turėjęs galimybę išgirsti gyvus prisiminimus…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *