Kokie variantai liko putinui? Viskas nuspręsta! Trečiasis karo etapas bus…

Gegužės 16 d. LKKSS VAS garbės narys karo veteranas Evgen Dykyj kanalo „Znaj 24“ laidoje „Kas toliau?” paaiškino, kodėl Rusija neskelbia totalinės mobilizacijos.

Ukrainiečių mokslininkas, kariškis, publicistas, biologijos mokslų daktaras, karo Rytų Ukrainoje dalyvis, 2014-aisiais – 24-ojo teritorinės gynybos bataliono „Aidar“ 2-osios kuopos vadas, nuo 2018-ųjų Nacionalinio Antarkties tyrimų centro vadovas E. Dykyj pasakojo, kodėl Rusija dar nepaskelbė totalinės mobilizacijos, kurios paskelbimą daugelis ekspertų prognozavo dar gegužės 9-osios parade.

Karas Ukrainoje tęsiasi, bet rusijoje galvojama kitaip. Jie vis dar nepaskelbė karo. Bėda ta, kad rusijos federacijos vadovybė nesuvokia, jog jų laukia tik pralaimėjimas. Kai tik šalis agresorė suvoks, kas iš tikrųjų vyksta, jiems liks tik trys pasirinkimo galimybės. Jie turės arba paskelbti totalinę mobilizaciją, arba panaudoti cheminį ir branduolinį ginklą, arba ruoštis pripažinti pralaimėjimą. Nė vienas variantas putino netenkina. Kaip karas vystysis? Kokį kelią pasirinks rusijos prezidentas? Kodėl Ukraina nesugebėjo išlaikyti kai kurių sričių? Kada pradės veikti lendlizas? Ar įmanoma išvaduoti Azovo pulko kovotojus Azovstal gamykloje? Šiuos klausimus laidoje aptarė E. Dykyj.

„Mobilizacija neskelbiama šiaip sau, nes ji ne tik bus „nepopuliari“, bet ir pakels antikarinį judėjimą rusijoje į visai kitą lygį, nes tai nebebus etikos o išgyvenimo klausimas“, – sakė E. Dykyj.
Eksperto teigimu, net jei rusijoje pavyks įvykdyti mobilizaciją, masinis darbingų vyrų atitraukimas turės itin neigiamą poveikį rusijos federacijos ekonomikai.
„Kremlius tai puikiai supranta, todėl su mobilizacija neskuba. Iki vasaros vidurio rusijos federacijos valdžia turėtų susivokti, kad jų grupuotė čia pasmerkta ir jie neturi jokių šansų ne tik laimėti, bet ir ką nors rusijos federacijos gyventojams parduoti kaip tarpinę pergalę “.
Pasak eksperto, rusijos federacijos valdžiai teliko arba ruoštis visiškam pralaimėjimui ir galvoti, kaip tinkamai jį pristatyti gyventojams, kad nekiltų masinis nepasitenkinimas, arba bandyti pakeisti karo eigą per mobilizaciją arba branduoliniu smūgiu…
„Jei rusijos vadovybė jokiu formatu nepasirengusi pralaimėjimui, tai jie turės padaryti ką nors nepaprasto: arba paskelbti visišką mobilizaciją, arba bandyti pakreipti karo bangą cheminiu ar branduoliniu smūgiu“, – sakė Evgen Dyikyj.

Pagal life.znaj.ua

00:00 – Interviu rusų kalba su Evgen Dykyj
01:38 – Kas pasikeitė po vasario 24-osios ir gegužės 9-osios?
03:12 – Kodėl rusijos federacijoje neskelbiama mobilizacija?
08:09 – Ar įmanomas kompromisas tarp Ukrainos ir rusijos federacijos?
09:20 – „putino režimo apnulinimas“ – ką tai reiškia?
10:30 – Kaip Ukraina galėtų panaudoti iš rusijos konfiskuotus pinigus?
12:14 – Koks bus karo pobūdis trečiojo etapo metu?
16:08 – Kodėl Ukraina nesugebėjo išlaikyti Ukrainos Pietų?
20:24 – Koks bus trečiasis karo etapas ir kada jis prasidės?
23:51 – Kiek laiko užtruks Ukrainos karių apmokymai naudoti naujus ginklus?
25:00 – Ar įmanoma išvaduoti Azovo pulką Azovstal gamykloje?

 

Paskelbta Rusijos agresija, VAS nariai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *