Krašto apsaugos savanorių pajėgų vado sveikinimas kariuomenės kūrėjams savanoriams pajėgų įkūrimo 30-ies metų proga

Brangūs Lietuvos kariuomenės kūrėjai savanoriai!

Visų Krašto apsaugos savanorių pajėgų vardu sveikinu Jus Krašto apsaugos savanorių pajėgų įkūrimo 30-mečio proga. Dėkoju už Jūsų tarnybą ir pasitikėjimą Savanorių pajėgomis.

Jūsų tarnyba ir priesaika, duota Lietuvai 1990 – 1991 metais dabarties kariams savanoriams yra įkvėpimo, tęstinumo ir motyvacijos versmė, gyvybės šaltinis. Kariuomenės kūrėjų savanorių gyvenimo pavyzdys mus įkvėpė augti ir tobulėti. Jūsų dėka esame pasirengę ateities grėsmėms.

Šiemet sausio17-ąją minėdami Krašto apsaugos savanorių pajėgų įkūrimo 30-metį drauge su Jumis švenčiame apgintos Laisvės triumfą. Dėkojame, kad prisiekėte mūsų valstybei tuo grėsmingu metu, kai nežinojome, ką mums žada rytojus. Padarėte viską, kad būtų apgintas Lietuvos parlamentas ir kiti svarbūs valstybės objektai. Kai Lietuvai reikėjo skubiai atkurti ginkluotąsias pajėgas, Jūs buvote tas pamatas, ant kurio buvo pradėta kurti Lietuvos kariuomenė. Su Jumis ir Jūsų bendražygiais Lietuva atsilaikė prieš stipresnį priešą!

Sunkumai ir naujos patirtys 2020-aisias sustiprino mūsų pajėgų kovinę dvasią ir praplėtė užduočių spektrą. Esame pirmoje gynybos linijoje kartu su kitomis valstybės institucijomis, kovojančiomis su pandemija: budime Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre ir Karštojoje  koronaviruso linijoje 1808. Šių dienų realybė yra išbandymas pačiai jauniausiai karių savanorių kartai. Tačiau kiekvienai kartai teko patirti savų išbandymų. Nepamirškime, kad tik kartu esame stiprūs! Ištvermės semiamės iš Jūsų – savo pirmtakų – žygių ir iš trijų savanorių kartų istorijos. Buvome, esame, būsime!

Jūs esate trečioji savanorių karta – mūsų valstybės Nepriklausomybės gynėjai ir pirmieji atkurtos Lietuvos kariuomenės kūrėjai savanoriai, kurie nedvejodami stojo ginti Laisvės ir padarė viską, ką privalėjo. Ryžtingas ir kryptingas darbas, ištikimybė laisvės idealams – tai Jūsų indėlis į valstybės siekį tapti nepriklausoma.

Sveikinu Jus ir Jūsų šeimas su šia gražia švente!

Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas
plk. Darius Pašvenskas

 

Paskelbta Naujienos, Trečioji banga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *