Kvapą gniaužiantys interviu su Mariupolio gynėju

Ukrainos žurnalistas Dmitrijus Gordonas kovo 31 d. kalbėjosi su „Azov“ pulko vadu Denisu Prokopenko, kuris su savo vyrais iš paskutiniųjų jėgų gina Rusijos armijos apsuptą ir barbariškai griaunamą Mariupolį.

Pokalbio metu majoras D. Prokopenko kalbėjo apie situaciją Mariupolyje, Donecko srityje, ar įmanoma atblokuoti miestą ir kiek okupantų jį puola, apie žmonių žūtis po dramos teatro, ant kurių okupantai numetė bombą, griuvėsiais, apie naują priešo strategiją ir apie derybas su Rusija.
„Situacija Mariupolyje yra gana komplikuota, tačiau šiuo metu kontroliuojama. Visi kariai kaunasi vildamiesi ir tikėdami, kad anksčiau ar vėliau atblokavimo operacija bus atlikta. Mano subjektyvi nuomonė išlieka ta pati, kad ši operacija yra reali ir įmanoma. Mes laukiame daugiau nei 30 dienų“, – sakė „Azovo“ vadas.
Kovo 31 d. interviu „YouTube“ kanale „Svečiuose pas Gordoną“ atskleidžia tragizmą, į kurį pateko nepakartojami „Azov“ pulko kariai.
Pabaigoje labai nuoširdžiai suskamba žurnalisto Gordono kreipimasis į Ukrainos lyderius: „padarykime viską, kad išlaisvintume šituos vaikinus“:

Ankstesniame interviu su „Azov“ pulko vadu mjr. D. Prokopenko< kanale „Svečiuose pas Gordoną“ paskelbtame kovo 26 d.< savo akimis galime pamatyti bemaž šių dienų Band Of Brothers lyderį. Karininką, kuris išlieka tvirtas ir mandagus netgi tokios tragedijos akivaizdoje.
„Nepaisant situacijos Mariupolyje, mes neprarandame vilties. Visi pulko vaikinai – linksmi. Pažadėjome vykdyti karinį įsakymą ir liksime ištikimi šiai priesaikai. Kovosime čia iki paskutinio kraujo lašo“, – sakė D. Prokopenko:” „Azovo“ kovotojai degina Rusijos karių tankus, naikina išsekusius okupantų pėstininkus. Jie kasdien praranda jėgas, o puolimo tempas blėsta.”
„Šiuo metu situacija Mariupolyje yra be galo sunki, bet kontroliuojama… Tikime ir žinome, kad anksčiau ar vėliau atblokavimas įvyks. Šiuo tikslu dirba aukščiausi karo ir politiniai vadovai. Ši operacija bus sėkminga. Dėl mūsų nesijaudinkite, mes atlaikysime“, – teigė pulko vadas. D. Prokopenko, neslėpė – Rusijos kariuomenė bando mūšyje pasitelkti naujus rezervus, bet nuolat nukenčia nuo „Azovo“ dalinių. O tada masiškai pasiduoda ir nebesiveržia pirmyn. „Jie yra sušalę, alkani, nuogi, basi – neturi jokio noro kautis. Nors mūšiai dėl miesto vyksta jau antrą savaitę, stengiamės valdyti situaciją – kasdien vis daugiau okupantų, bandančių užgrobti namus, gatves, siunčiame į „pragarą“. Mariupolis bus ukrainiečių“, – ryžtingai kalbėjo D. Prokopenko.

Denisas Prokopenko yra baigęs Kijevo nacionalinio kalbotyros universiteto Vokiečių filologijos fakultetą. Jis buvo orumo revoliucijos narys. Nuo 2014 metų dalyvauja karo veiksmuose Donbase.
2017 m. tapo Azovo nacionalinės gvardijos specialiųjų pajėgų būrio (dar žinomo kaip „Azovo“ pulkas) vadu. 2022 metų kovą už drąsą, efektyvius veiksmus atremiant priešo atakas ir miesto didvyrio Mariupolio gynybą D. Prokopenkai buvo suteiktas Ukrainos Didvyrio vardas.

Pagal gordonua.com

Paskelbta Rusijos agresija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *