LKKSS istorinio ženklo mįslės (pabaiga)

2 komentarai
Vytautas Račkauskas

Šaunu, kad LKKSS VAS narys Zigfridas Jankauskas taip nuoširdžiai ir atsakingai įsigilino į Pirmosios Lietuvos Respublikos laikų LKKSS ženklo gamybos peripetijas. Kas ieško – tas randa… atsakymus. Ačiū jam.

O minimas skyriaus narys V. R. – tai Vytautas Račkauskas.

LABAI PATIKO ŠIE ZIGFRIDO ŽODŽIAI – ” …Juk ir apdovanojimus kai kurie dėvi ne ant karinės uniformos ar švarko, o ant šaliko….”.
Ta pačia proga pasakysiu ir kiek daugiau: slogiai atrodo ne vieno, prieš 30, ar prieš kokius 25 metus tarnavusio Lietuvos kariuomenėje, apsirengimas. Pažįstu ne vieną LKKSS narį, lyg ir dar nepraradusį savivokos, bet valstybės ir kariuomenės šventėse apsirėdžiusį lyg „kalėdinė eglutė”; bet kaip užsimaukšlinusį beretę/kepurėlę; dėvintį nežinia kurio modelio nunešiotais lauko batais ar pusbačiais; nusmukusiomis iki X kelnėmis, bet su sovietinio praporščiko diržu (alia stileivos – būtinai tokį diržą dar pastiprina sovietiniais portupėjos dirželiais). Jeigu lauke kiek šalčiau, tokie kolegos ant atskirų buvusių KAD aprangos elementų dar užsivelka tikrai ne tamsios spalvos striukeles/paltukus. Taip ir norisi pasakyti – pone, ne darže juk esi – nereikia nieko baidyti!

Komentuoti

Your email address will not be published.Required fields are marked *