LKKSS nariams įteikti Sausio 13-osios atminimo medaliai

2020-01-10 Prezidentas įteikia Sausio 13-osios atminimo medalius. R.Dačkaus nuotr. (lrp.lt)

Sveikiname LKKSS VAS garbės narius Evgen Dykyj, Yurij Katrich , Rostyslav Mykheienko,  Evgen Nikolenko, Mykola Polishchuk, Vadym Priadko,  Oleksandr Snizhko ir  KAM būrio narį Saulių Juškevičių!

Sausio 10 d. Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda Laisvės gynėjų dienos proga Sausio 13-osios atminimo medaliais apdovanojo Lietuvos Respublikos ir Ukrainos piliečius , 1991 m. sausio–rugsėjo mėnesiais aktyviai gynusius Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę, saugojusius visuomenės rimtį ir žmonių sveikatą. Nuo 2002 m. tai yra pirmas kartas, kuomet apdovanojami ir 11 ukrainiečių, teikusių paramą Lietuvai per 1991 metų sausio įvykius. Dalis jų dalyvavo Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos rūmų ir kitų svarbių valstybės objektų gynyboje .
Prieš 29-erius metus buvo sprendžiamas atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės likimas. Siekdamas užgniaužti mūsų laisvę ir užsitikrinti savo ateitį, okupacinis režimas tomis dienomis ėmė kalbėti tankų vikšrų ir automatų buožių kalba.
Tomis grėsmingomis 1991 metų dienomis mes taip pat įsitikinome, kad mirtino pavojaus akivaizdoje valstybės piliečiai yra tvirčiausia jos atrama. Ne barikados, ne pastatų sienos ar televizijos siųstuvai, net ne ginklai, o savo Tėvynės verti sūnūs ir dukterys sudarė tą paskutinį ir svarbiausią barjerą, kurio neįveikė brutali karinė jėga.
Net ir juodžiausioje tamsoje mūsų laisvės gynėjai išsaugojo viltį, suvaldė baimę ir pasipriešino. Savanoriškai stoję ginti svarbiausių jaunos valstybės institucijų, jie užtikrino nepriklausomos Lietuvos išlikimą. Savo pavyzdžiu jie parodė pasauliui, kad mes išties nusipelnome būti laisvi. 
Net ir didžiausio pavojaus akivaizdoje Lietuva neliko vieniša. Galime didžiuotis, kad įžiebta laisvės ugnis rado atbalsį ir už mūsų šalies ribų. Su didele pagarba prisimename tuos, kurie svetimuose kraštuose protestavo ir smerkė kraujo praliejimą. Dėkojame tiems, kurie su mūsų laisvės gynėjais dalinosi pavojais, už Lietuvos ribų rinko ir gabeno paramą, o kai kurie, kaip mūsų draugai ukrainiečiai – net prisiekė Lietuvos Respublikai. 
Šiandien šioje salėje lietuviai ir ukrainiečiai vėl stoja greta, kaip ir prieš 29-erius metus liudydami mūsų tautas vienijantį laisvės siekį. Tegul jiems skirti Sausio 13-osios atminimo medaliai įamžina drauge atliktą žygdarbį. 
Tai, kas nėra užmiršta, niekada nemiršta! “, – sakė valstybės vadovas.

pagal lrp.lt

Nuotraukos iš ceremonijos publikuojamos ir šios svetainės skiltyje FOTOGALERIJA->2020 METAI

2020-01-10 Prezidentas įteikia Sausio 13-osios atminimo medalius. R.Dačkaus nuotr. (lrp.lt)

 

Paskelbta Trečioji banga, VAS nariai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *