LKKSS nariams Lietuvos nacionalinis muziejus leidžia ekspozicijas lankyti nemokamai

Atsižvelgdama į Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos (LKKSS) Vilniaus apskrities skyriaus (VAS) prašymą, nuo 2018 m. rugsėjo 6 d. Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorė Birutė Kulnytė leido visiems LKKSS nariams, pateikusiems nario pažymėjimą, Lietuvos nacionalinio muziejaus (LNM) ekspozicijas, išskyrus Gedimino pilies bokštą, lankyti nemokamai (įsakymo Nr. 187).

LKKSS VAS prašymas dėl lengvatos suteikimo LKKSS nariams nemokamai lankyti LNM ekspozicijas – tai prašymas įvertinti Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių indėlį atkuriant Lietuvos kariuomenę ir pačią valstybę, nes Lietuvos kariuomenės kūrėjai savanoriai – tai žmonės, 1990-03-11 – 1991-08-21 laikotarpiu ypatingai rizikavę savo sveikata ir gyvybe bei savo šeimų gerove, ir gynę bei saugoję atsikuriančios Lietuvos Respublikos strateginius objektus ir vadovus. Taip pat šiomis dienomis, t.y. 2018 m. rugpjūčio 31 d., buvo paminėtas Laisvės dienos 25-etis ( iki 1993-08-31 išvesta okupacinė Sovietų Sąjungos/Rusijos kariuomenė) prie kurios gimimo ištakų – 1992-1993 m. saugaus Rusijos kariuomenės išvedimo iš Lietuvos Respublikos teritorijos – svariai prisidėjo Lietuvos kariuomenės kūrėjai savanoriai, blokuodami užsienio kariuomenės dalinius ir neleisdami įvežti karių- naujokų dalinių kontingentui papildyti, sekdami ir kontroliuodami išeinančios užsienio kariuomenės judėjimą, taip pat neretai rizikuodami savo gyvybe ir saugumu (pasitaikė ne vienas incidentas, bet dėkui Dievui be kraujo praliejimo).
LNM vadovybė suteikė teisę nemokamai lankyti LKKSS nariams tas ekspozicijas, kurias nemokamai lanko Lietuvos kariuomenės kariai ir GJŽ-LKA kariūnai: Naująjį arsenalą (Arsenalo g. 1, Vilnius), Senąjį arsenalą (Arsenalo g. 3, Vilnius), Vilniaus gynybinės sienos bastėją (Bokšto g. 20, Vilnius), Signatarų namus (Pilies g. 26), Jono Basanavičiaus gimtinę (Gimtinės g. 17, Oškabalių I k., Vilkaviškio r.), Jono Šliūpo memorialinę sodybą (Vytauto g. 23A, Palanga) ir Vinco Kudirkos muziejų (V. Kudirkos g. 29, Kudirkos Naumiestis, Šakių r.).

Norime priminti, kad nuo 2017 m. panašią LKKSS nariams lengvatą – nemokamai lankyti ekspozicijas, pateikus narystės pažymėjimą – suteikė Vytauto Didžiojo karo muziejus (K. Donelaičio g. 64, Kaunas) (taip pat ir muziejaus filialą – pogrindžio spaustuvę „AB“ (Salių k., Kauno r.).
Nuo 2014 m., pateikus LKKSS nario pažymėjimą, Lietuvos kariuomenės kūrėjams savanoriams taikoma 10 proc. nuolaida pirkiniams parduotuvėse: „Armijai ir civiliams“ (AiC) (Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje), „Survival“ (Vilniuje), „Airsoftas“ (Vilniuje) ir „Militaryshop.lt“ (Vilniuje); 10-20 proc. nuolaida interaktyviajame tire „Kariauktiras.lt“ (priklausomai nuo naudojamo ginklo) (Vilniuje, bet užsakymai priimami visoje Lietuvoje).
Visos minėtos, 2014-2018 m., lengvatos visiems LKKSS nariams buvo suteiktos LKKSS Vilniaus apskrities skyriaus narių pastangomis ir rūpesčiu.

LKKSS nario pažymėjimas tampa ne tik įrodymu, kad Jūs kūrėte Lietuvos kariuomenę pačiu sunkiausiu atsikuriančios Lietuvos Respublikos metu, bet ir lengvatiniu bilietu į kultūrinius objektus, pramogas ir pirkinius… taip atsakingi ir sąmoningi Lietuvos piliečiai dėkoja Jums, Lietuvos kariuomenės kūrėjai savanoriai, už jūsų svarų indėlį į Lietuvos laisvę. Saugokite atidžiai jį, LKKSS  nario pažymėjimą…

 

LKKSS VAS narys Vytautas Račkauskas
2018–09–06
Vilnius

Paskelbta Naujienos, VAS veikla.
  1. Siūlau kultūriniuose objektuose, kur lankymasis LKKSS nariams nemokamas, apsilankyti su žmonomis, vaikais ir anūkais, kad parodyti artimiesiems – visuomenė Jus gerbia…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *