LKKSS reikalauja nepritarti siūlymui panaikinti Kazio Škirpos gatvės pavadinimą

Pareiškimas Vilniaus miesto merui ir tarybai

Vilniaus miesto merui Remigijui Šimašiui                                                            2019-07-01 Nr. 1
Vilniaus miesto tarybai

P A R E I Š K I M A S

Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjunga reikalauja nepritarti siūlymui panaikinti Kazio Škirpos gatvės pavadinimą.
Vyčio kryžiaus ordino kavalierius plk. Kazys Škirpa buvo pripažintas Pirmuoju Lietuvos kariuomenės kūrėju savanoriu, kuris 1919 m. sausio 1 d. iškėlė trispalvę Vilniuje, Gedimino pilies bokšte, ir dalyvavo kovose su visais Lietuvos priešais. Jis visą savo karininko ir diplomato gyvenimą paskyrė tarnavimui Lietuvos valstybei ir jos žmonėms. Jokia jo veikla neprieštaravo žmogiškumo principams, o Lietuvos gerovė ir laisvė jam buvo viso gyvenimo tikslas. Lietuvos valdininkai neturi teisės pasiduoti Rusijos propagandai, nes anksčiau priimtų sprendimų dėl istorinių asmenybių įamžinimo panaikinimas pakenks Lietuvos įvaizdžiui ir Lietuvos visuomenės pasitikėjimui valdžia, o tai kelia grėsmę Lietuvos saugumui.
Lietuvos kariuomenės kūrėjai savanoriai, gynę Lietuvos valstybę 1990–1991 metais, smerkia istorijos perrašinėtojus ir reikalauja nepritarti siūlymui panaikinti Kazio Škirpos gatvės pavadinimą Vilniuje, nes šis sprendimas padarys didelę žalą Lietuvos laisvei ir nepriklausomybei. Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjunga imsis visų teisėtų priemonių, kad būtų išsaugotas Kazio Škirpos gatvės pavadinimas.

 

Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos valdybos pirmininko pavaduotojas ats. ltn., dr. Vytautas Račkauskas

 

 

Parengė

dr. Aušra Jurevičiūtė
mob. tel. 8-620-76572
dr. Audronė Veilentienė
mob. tel. 8-657-79439

Paskelbta LKKSS veikla.
  1. Labas visiems, su Valstybės diena. Džiugu, kad galų gale LKKSS valdyba vėl ėmėsi patriotinės veiklos. Sėkmės Tėvynės labui. Linkiu, kad tai nesibaigtų deklaracija, o darbas būtų atliktas iki galo. Tik šitaip atgausime buvusia visuomenės pagarbą. Ir dar. Valdybai linkiu, kad Sąjungos (ir Skyrių) veikla neapsiribotų vien tik plakatais ir vėliavomis, pėsčiųjų žygiais,…. Sąjunga sukurta ne vien tam. Štai mano žmona yra Panevėžiečių klubo Vilniuje narė (ir aš prie jos). Man septyniasdešimt antri ir mes ten- jauniausi. Tačiau šis klubas jau šiais metais organizavo kelionę į Ukrainą, dvi keliones- ekskursijas po Lietuvą, tris ekskursijas po Vilnių, organizuoja šventes Velykų, Joninių, Kalėdų, Naujų metų progomis. Negi mes vieni kitus galime pakęsti tik tada, kai stovime su vėliava rikiuotėje?
    Pagarbiai,
    iš Vilniaus skyriaus Gediminas Juškevičius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *