LKKSS Utenos apskrities skyrius paminėjo Laisvės dieną

2019-08-31 LKKSS Utenos AS susirinkimas. V.Mintauckio nuotr.

Rugpjūčio 31 d. skyrius surengė ataskaitinį susirinkimą ir prisiminė karą Ukrainoje

1993 metų rugpjūčio 31 dieną, likus vos 15 minučių iki rugsėjo pirmosios, vykdant 1992 metų rugsėjo 8 dieną Lietuvos krašto apsaugos ir Rusijos gynbos ministrų parašais patvirtintą grafiką, nestabtelėjęs Kenos pasienio punkte, Lietuvos teritoriją paliko paskutinis Rusijos kariškius išvežantis ešelonas. Tai buvo kur kas anksčiau, nei kariškiai į Rusiją grąžinti iš Vokietijos ir Lenkijos.
Ta diena 1995 metų birželio 29-tą paskelbta Laisvės diena.
Taip sutapo, kad po 26 metų Utenos kūrybinių industrijų centro „Taurapilis“ parodų ir konferencijų salėje, kurios sienas  puošė nepriklausomo Ukrainos foto žurnalisto Anatolij Stepanov dokumentinių fotografijų paroda „Kariai“ iš fronto Ukrainoje, įvyko Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos (LKKSS) Utenos apskrities skyriaus ataskaitinis – rinkiminis susirinkimas.
Už ataskaitiniu laikotarpiu atliktą darbą atsiskaitė ilgalaikė skyriaus pirmininkė Marytė Kazlauskienė.
Apie skyriaus finansinę veiklą informavo Revizijos komisijos pirmininkė, atsiskaitė Etikos komisija.
Skyriaus pirmininku išrinktas ats. kpt Algis Baltaduonis, atnaujinta skyriaus valdyba ir komisijų sudėtis.
Susirinkimas nuoširdžiai padėkojo 20 metų skyriaus pirmininke dirbusiai Marytei Kazlauskienei.
Po susirinkimo Kariuomenės kūrėjai savanoriai kartu su Plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-osios rinktinės šauliais žiūrėjo  Ukrainos  nevyriausybinės organizacijos „Naujasis Donbasas“ 
 dokumentinį  filmą „Kaip mes tapome savanoriais“ (režisierė Larysa Artugina), atsakantį  į klausimą, kas ir kodėl išėjo savanoriškai ginti Ukrainą tuomet, kai Ukrainos reguliarioji armija buvo paralyžiuota.

Valdas Mintaučkis
LKKSS Utenos apskrities skyriaus narys

Paskelbta Naujienos, Trečioji banga.
  1. Dėkojame ilgametei LKKSS Utenos apskrities skyriaus pirmininkei Marytei Kazlauskienei už veiklą ir atsakingumą, linkime sėkmingos veiklos naujam skyriaus pirmininkui ats. kpt. Algiui Baltaduoniui ir visam skyriui… Taip pat pastebime, kad LKKSS marškinėliai populiarėja: juos jau turi Vilniaus, Šiaulių, Klaipėdos ir… Utenos apskričių skyriai. Sveikiname su gražiu UAS ataskaitinio susirinkimo akordu… LKKSS marškinėliais. Gal į kitų metų LKKSS sąskrydį susibėkime su šia nauja atributika… :))).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *