Mokomojo junginio įkūrimo 30-mečio virtualus minėjimas

2021 m. vasario 22 d. , pirmadienis

11:00 Šv. Mišios Lietuvos kariuomenės Ordinariato katedroje – Vilniaus Šv. Ignoto bažnyčioje

12:00 Lietuvos kariuomenės socialinės medijos kanaluose ir lrt.lt paskelbta vaizdo apybraiža „Operacija „Mokomasis junginys““ (aut. L. Bratikas ir vyr. srž. sp. L. Kalvaitis)

 


Brangūs kariai, Mokomojo Junginio Vilkai! Sveikinu Mokomojo Junginio įkūrimo 30-ies metų jubiliejaus proga!
Prieš 30 metų mes pradėjome Lietuvos kariuomenės kūrimą iš Parlamento gynėjų, iš Lietuvos kaimo ir miesto vaikų, iš patriotų, kuriems žodis Tėvynė buvo brangesnis net už jų pačių gyvybes.
Mes buvome kariai ne iš profesijos, tačiau iš patriotiško pašaukimo. Mes sugebėjome pastatyti savo valstybės gynybinius pamatus taip, kad šiuolaikinė kariuomenė tapo ne tik Lietuvos, tačiau ir visų NATO šalių pasididžiavimu. Mūsų stiprybė buvo įkvėpta Lietuvos pokario partizanų, Sibiro tremtinių, politinių kalinių, tačiau dabartiniai Lietuvos kariai jau gali semtis patirties iš Jūsų garbingos tarnybos ir gyvenimiškų pavyzdžių.
Brangūs bendražygiai, aš prisimenu jus kasdien, jūs buvote mano vaikai, kuriuos aš turėjau siųsti į karą. Aš laimingas, kad Jūsų neišsiunčiau, kad galėjau grąžinti šeimoms, tačiau netektys neaplenkia… Prašau visų, per mūsų jubiliejinę šventę nepamirškime tų, kurie buvo šalia mūsų, tų kurie paliko mūsų junginio gretas per anksti. Prisiminkime mūsų bendražygius: Edgarą, Šarūną, Rimgaudą, Žaną, Audrių, Rimantą, Tadą, Majerį, Artūrą, Zigmą, Vaclovą…
Jūsų ir Jų neįkainojamas indėlis niekada nebus pamirštas.

Visada jūsų,
Brigados generolas Česlovas Jezerskas

vilkuklubas.lt


Sunkiais laikais žmonių tarpusavio susipriešinimas dingdavo, o giluminiai bendruomenės ryšiai tapdavo tuo cementu, kuris tik sustiprindavo neįveikiamą tautos monolitą.
Aš dėkoju tiems kariuomenės kūrėjams, kurie tuo sunkiu metu kūrė Lietuvos kariuomenės pamatus. Mokomasis junginys, šiandien švenčiantis 30-ies metų įkūrimo jubiliejų, buvo sukurtas po Savanoriškosios krašto apsaugos tarnybos, pelnytai yra laikomas reguliarios Lietuvos kariuomenės pradininku. Iš jo vėliau išsivystė mechanizuotoji pėstininkų brigada „Geležinis vilkas“. Pirmasis junginio vadas, dabar jau dimisijos brigados generolas Česlovas Jezerskas, atidavė visą savo patirtį, žinias ir įdėjo visą sielą, kad šis karinis projektas pavyktų. Tai pat nuoširdžiai aukojosi ir kiti vadai bei kariai. Šis projektas pavyko, todėl džiaugiuosi galėdamas visus Jus sveikinti su gražia sukaktimi ir dėkoti Jums už pareigos Tėvynei įvykdymą!

Lietuvos kariuomenės vadas
Generolas leitenantas Valdemaras Rupšys

facebook.com/ValdemarasRupsys


„Mokomasis junginys, kaip ir kitos besikuriančios mūsų krašto apsaugos sistemos struktūros, padėjo tvirtus pagrindus moderniai ir stipriai šiuolaikinei Lietuvos kariuomenei. Prieš tris dešimtmečius Mokomojo junginio kariams buvo patikėtos itin svarbios užduotys – rengti reguliariųjų vienetų jaunuosius karius šalies ginkluotai gynybai bei saugoti strateginius šalies objektus. Šiandien jų tradicijas tęsiančiai „Geležinio Vilko“ brigadai taip pat skiriamas reikšmingas vaidmuo mūsų valstybės gynybos kontekste. „Geležinio Vilko“ kariai nuolat treniruodamiesi išlaiko aukštą kovinės parengties lygį, yra profesionalūs mūsų krašto gynėjai ir patikimi sąjungininkai.
Dėkoju Lietuvos kariuomenės kūrėjams, Mokomojo junginio veteranams ir visiems garbingą „Geležinio Vilko“ vardą puoselėjantiems kariams, už jų pasiaukojimą, drąsą ir ištvermę. Visų Jūsų dėka esame laisvi ir nepriklausomi. Linkiu ryžtingai tęsti pradėtus darbus, vieningai ir sumaniai vykdyti užduotis.“

Sausumos pajėgų vadas
Brg. gen. Raimundas Vaikšnoras

facebook.com/SausumosPajegos


Paskelbta Naujienos, Trečioji banga, VAS nariai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *