Mokslinė konferencija Romo Kalantos metams paminėti

Gegužės 13 d. 10:00 Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Konferencijų salėje V a. 5 val. trukmės renginys skirtas tiek akademinei bendruomenei, tiek ir plačiajai visuomenei:

„Neginkluotas pasipriešinimas: prielaidos, patirtys, retrospektyva minint Romo Kalantos pasiaukojimo jubiliejinius metus (1972–2022)“

Rengėjai: Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Konferencijoje bus aptariami įvairūs neginkluoto pasipriešinimo, pilietinio atsparumo ir pasiryžimo ginti gimtąją šalį aspektai. Profesionalūs istorikai ir archyvų specialistai įvairiais rakursais nagrinės Romo Kalantos pasiaukojimą ir tuo metu kilusius masinius protestus. Politikos mokslų ir sociologijos ekspertai pateiks analitines pastabas, žvelgdami iš dabarties pozicijų. Apie sovietinės okupacijos metais patirtus išgyvenimus pasakos rezistencijos dalyviai, meno ir kultūros atstovai.

Mokslinė konferencija rengiama siekiant viešinti ir populiarinti patriotiškumo, garbingo atstovavimo Lietuvai ir krašto gynybos idėjas. Vėliau bus įgyvendinamas bendras leidybinis projektas, remiantis konferencijoje skaitytais pranešimais paskelbti moksliniai straipsniai ir medžiaga.

Renginio partneris ir tiesioginės transliacijos organizatorius Lietuvos Respublikos Seimas.

Konferencijos programa, pranešėjai ir temos.

Tiesioginė transliacija:

Maloniai kviečiame visus besidominčius.

Paskelbta Antroji banga, Skelbimai, VAS nariai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *