Pagerbėme žuvusio kario savanorio atminimą

Rugpjūčio 21 d. pavakarę Vilniuje prie paminklinio akmens A. Sakalausko žūties vietoje buvo pagerbtas jo ir visų žuvusiųjų už Laisvę atminimas.
Ceremonijoje dalyvavo kario savanorio Artūro Sakalausko mama Genovaitė Sakalauskienė, Lietuvos Respublikos Seimo ir Vyriausybės nariai, Respublikos Prezidento atstovai, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai, Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės vadovybės atstovai, Lietuvos kariuomenės pajėgų ir dalinių vadai, Lietuvos Laisvės gynėjai ir Lietuvos kariuomenės kūrėjai savanoriai, žuvusiųjų už Lietuvos laisvę artimieji, Artūro Sakalausko bendražygiai, visuomeninių organizacijų atstovai ir kiti svečiai.
Rikiuotėje stovėjo Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabo ir Didžiosios kovos apygardos 8-osios rinktinės kariai su Lietuvos Respublikos ir Savanorių pajėgų vėliava, Lietuvos šaulių sąjungos būrys,  Nepriklausomybės gynėjų sąjungos grupė su vėliava ir   15-0s Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių rikiuotė su LKKSS VAS vėliava (vadas ats. mjr. Algis Mateika, vėliavininkas Rimantas Šileikis).
Pagerbimo ceremonijoje grojo Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendas, dainavo Vilniaus įgulos karininkų ramovės folkloro ansamblis „Vilnelė“, buvo perskaitytas Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos kreipimasis į minėjimo dalyvius / laiškas Artūro mamai Genovaitei Sakalauskienei, kalbėjo Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko pavaduotojas Jonas Liesys, pirmasis atkurtos Nepriklausomos Lietuvos vadovas, Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo Pirmininkas Vytautas Landsbergis,  Parlamento gynėjas, Lietuvos kariuomenės kūrėjas savanoris, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos direktorius Virginijus Vilkelis, Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas pulkininkas Dainius Pašvenskas, Artūro mama Genovaitė Sakalauskienė.
Lietuvos kario savanorio Artūro Sakalausko ir visų žuvusiųjų už Tėvynės Laisvę ir Nepriklausomybę atminimas pagerbtas tylos minute ir trimis Krašto apsaugos savanorių pajėgų karių salvėmis, A.Sakalausko žūties vietoje padėtos gėlės.
Po renginio dalyviai buvo pakviesti pasivaišinti kareiviškomis vaišėmis, klausėsi ansamblio „Vilnelė“ dainų.

2020-08-21 Savanorio A.Sakalausko žūties vietoje. S.Stelmoko nuotr.

Fotoreportažas iš renginio publikuojamas skiltyje FOTOGALERIJA–>2020 metai

Paskelbta Naujienos, VAS veikla.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *