Pagerbtas Nepriklausomybės kovose žuvusio Steigiamojo Seimo nario atminimas

Liepos 12, sekmadienį, Babriškių kaime (Varėnos r. sav.) buvo prisimintas čia prieš 100 metų mirtinai sužeistas Steigiamojo Seimo narys leitenantas Antanas Matulaitis.

15 val. Babriškių Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje, parapijos klebonas Pranciškus Čivilis aukojo šventas mišias už Tėvynę. Sausakimšoje bažnyčioje, kur giedojo Vilniaus arkikatedros choras (vad. V.Savickaitė-Paciūnienė), buvo prisiminti prieš šimtmetį išrinkti pirmieji Lietuvos Seimo nariai ir už Tėvynės laisvę žuvę savanoriai.

Vėliau renginys persikėlė į už kelių šimtų metrų esančią A. Matulaičio žuvimo vietą, kurią prižiūri Vilniaus arkikatedros choristų Artūro ir Laimos Navickų šeima. Renginio sumanytojo ir organizatoriaus Gedimino Jakavonio vestame minėjime kalbėjo dar Atgimimo laikais žuvusių savanorių žuvimo vietas restauravęs varėniškis Algimantas Bražionis, buvęs Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas, Vyčio paramos fondo aktyvistai – generolas Česlovas Jezerskas ir Vilius Kavaliauskas, Amerikos lietuvis, vyčių kūrėjas Gintaras Karosas. Profesorius, karo istorikas Valdas Rakutis susirinkusiems renginio dalyviams papasakojo apie čia vykusias Lietuvos savanorių kovas su lenkais ir jų reikšmę mūsų valstybei.

Minėjime, kuriame dalyvavo varėniškiai, kauniečiai ir kurį nuolat pagyvindavo Vilniaus įgulos karininkų ramovės vyrų choro „Aidas“ ansamblio (vad. V.Grušnius) ir Vilniaus arkikatedros choro dainos, dalyvavo Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Vinco Kudirkos Marijampolės skyriaus nariai, prižiūrintys A. Matulaičio kapą jų gimtajame mieste. Suvalkiečiai pasidžiaugė, kad dzūkai taip rūpestingai saugo žuvusiųjų už tėvynės laisvę atminimą.

pagal respublika.lt

 

Paskelbta Fotogalerija, LKKSS veikla, Pirmoji banga, VAS nariai.
  1. Malonu buvo matyti tiek garbių svečių,pagerbusių politiką,karininką.Dėl to Varėnoje atsirado dar viena lankytina vieta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *