Pagerbtas žuvusiųjų ir mirusiųjų atminimas

Kiekvienais metais Visų Šventųjų dieną Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Vilniaus apskrities skyriaus nariai pagerbia Nepriklausomybės kovose už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę žuvusius karius savanorius Rasų kapinėse ir mirusius 1990–1991 m. kariuomenės kūrėjus savanorius Liepynės kapinėse.

2017-10-31 Rasų kapinėse. A.Vareikio nuotr.

Tęsiant tradiciją spalio 31 d. buvo uždegtos žvakutės Rasų kapinėse prie paminklo „Motinėlė“, ant kiekvieno žuvusio Nepriklausomybės kovose kario savanorio kapo, Nežinomo kareivio kapo, didžiosios mūsų žvalgės Marcelės Kubiliūtės, valstybės patriarcho dr. Jono Basanavičiaus, kompozitoriaus ir dailininko M. K. Čiurlionio kapų. Degančios žvakutės padėtos ant kenotafų, skirtų nežinomose vietose palaidotiems mūsų didvyriams.

Lapkričio 1 d. Ukmergėje Vaižganto, Pašilės, Dukstynos bei Lyduokių kapinaitėse uždegtos žvakutės ant Laisvės kovotojų ir partizanų kapų, Nežinomo kareivio kapo, monsinjoro Alfonso Svarinsko kapo. Galima tik pasidžiaugti, kad kiekvienais metais vis daugėja žmonių, kurie nori pagerbti protėvių, kovojusių už Laisvę, kapus. Jei prieš ketverius metus degė porą žvakučių, tai šiemet jos švietė beveik jau prie kiekvieno kapo.
Lapkričio 2 d. Ukmergės Vaižganto bei Dukstynos kapinėse LKKSS VAS vardu Laisvės kovotojai buvo prisiminti ir pagerbti uždegant žvakutės kartu su Šaulių sąjungos Ukmergės kuopos šauliais.
Remiant LKKSS VAS buvo nupirkta ir uždegta 60 (72 val. degimo) žvakių.

Keletas pastebėjimų. Rasų kapinėse yra 3 Laisvės kovotojų kapai be antkapių. Būtų labai prasminga Lietuvos šimtmetį minint sutvarkyti antkapius bei atnaujinti ir kitų paminklų užrašus, kur nebesimato vardo, pavardės ar žūties metų. Gal tam pakaktų sveikos iniciatyvos ir geranoriško atsakingų institucijų palaikymo?

Dėkojame LKKSS VAS valdybos pirmininko pavaduotojui št. srž. Audriui Vareikiui už LKKSS VAS atstovavimą (ir pateiktą informaciją) bei LKKSS VAS nariui Vytautui Diliui už paminklo Liepynės kapinėse aplinkos sutvarkymą

Paskelbta Fotogalerija, Naujienos, VAS veikla.
  1. Šaunuoliai vyrai. Labai dėkojame Audriui Vareikiui ir Vytautui Diliui už iniciatyvą ir nuveiktą darbą. Konkretūs, kad ir nedideli darbai, tampa DIDŽIAIS… o skambūs, bet tušti savo rezultatu, patriotiniai lozungai – menkaverčiais…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *