Pagerbti Ariogalos valsčiaus savanoriai

Pažymint Lietuvos Nepriklausomybės kovų atminimo metus, rugsėjo 29-ąją Ariogaloje buvo atidengtos atminimo lentos iš Ariogalos valsčiaus kilusiems, gyvenusiems ar palaidotiems Vyties Kryžiaus kavalieriams ir 1919–1920 metų savanoriams.

Vidurdienį, likus valandai iki Šv. Mišių,  gausiai susirinkusiems ariogališkiams ir svečiams, tarp kurių buvo ir Kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos (LKKSS) Kauno ir Vilniaus Apskričių skyrių atstovai su sąjungos bei savo skyrių vėliavomis, sakralinės muzikos programą  „Muzikos sodai“atliko  „Trio Giocoso“: Raimonda Janutėnaitė (mecosopranas), Viktorija Zabrodaitė (fleita), Nijolė Baranauskaitė (fortepijonas).  Bibliotekininkas, kraštotyrininkas, knygų ir publikacijų autorius Jonas Brigys supažindino klausytojus su bažnyčios istorija.   LKKSS Kauno apskrities skyriaus pirmininkė dr. Aušra Jurevičiūtė priminė Vyčio Kryžiaus kavalieriaus Prano Eimučio ir kitų Nepriklausomybės kovose su bolševikais, bermontininkais ir želigovskininkais kovojusių savanorių ariogališkių žygdarbius.

Po Šv. Mišių, kurias aukojo Šiluvos Švč. Mergelės Marijos Gimimo bazilikos klebonas kun. Erastas Murauskas,  gatvėje prie šventoriaus sienos vyko Ariogalos miesto seniūno Sauliaus Buivido ir Ariogalos seniūnijos seniūnės Ligitos Žebelienės rūpesčiu įrengtų Atminimo lentų atidengimo ceremonija. Sveikinimo žodžius tarę Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius Bautronis, 1919-1920 m. Nepriklausomybės kovų dalyvių atminimo įprasminimo iniciatorius visoje Lietuvoje žurnalistas Vilius Kavaliauskas, atvykęs kartu su Vyčio paramos fondo vadovu kariuomenės kūrėju savanoriu dimisijos brigados generolu Česlovu Jezersku, LŠS Vlado Putvinskio – Pūtvio klubo prezidentas Vyčio kryžiaus ordino kavalierius Stasys Ignatavičius ir Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos akto dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo signataras, LKKSS Vilniaus apskrities skyriaus valdybos pirmininkas Saulius Pečeliūnas pabrėžė Ariogalos valsčiaus Nepriklausomybės kovų dalyvių meilę ir pasiaukojimą Tėvynei.
Šie asmenys ir atidengė Atminimo lentas, o jas pašventino Ariogalos Šv. arkangelo Mykolo parapijos klebonas kun. Gintautas Jankauskas. Buvo sugiedotas Lietuvos valstybės himnas, iškilmingai prisiekė Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės   209 kuopos jaunieji šauliai, LŠS Garbės sargybos kuopos šauliai atliko 3 dedikuotas salves: už Vyties kryžiaus kavalierius, už savanorius, už Lietuvos valstybę.

Fotoreportažas iš renginio publikuojamas skirsnyje FOTOGALERIJA-.2019 METAI

2019-09-29 Ariogaloje. V.Ačienės nuotr.

Daugiau apie renginį->

Paskelbta LKKSS veikla, Naujienos, Pirmoji banga, VAS nariai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *