„Pagrindinio mūsų gyvenimo egzamino laikymas mums tik prasideda“

– rašė vasario 25-osios 10 val. ryte Ukrainos savanoris, LKKSS VAS garbės narys biologijos profesorius Evgen Dykyj savo Facebook sienoje:

Praėjo ilga sirenų naktis, laukia labai ilga ir sunki diena. Jau aišku, ko tikėtis:
– bandymo mus paimti beatodairiškai, panaudojant mieste išmestas diversines žvalgybines grupes (pavyzdžiui, tokias, kuri dabar likviduojama Obolonėje, manyčiau, ji toli gražu ne paskutinė),
– naujo bandymo atkovoti Gostomelį, siekiant priimti Pskovo desantą iš Bobruisko,
– kai visa tai nepavyks – sutraukimo prie Kijevo visko, kas sugebės pereiti mūsų šiaurinę sieną, ir pasidėsiančio didžiulio miesto puolimo, jei atsimušime, virsiančio apgultimi.
Tokioje padėtyje civiliams piliečiams tenka ne menkesnis vaidmuo, nei reguliariesiems Ukrainos ginkluotųjų pajėgų daliniams. Ypač –išaiškinant ir nukenksminant mieste veikiančias diversines žvalgybines grupuotes, bei ateityje apgulties sąlygomis organizuojant gynėjams užnugarį ir galimybes išgyventi.
Dabar pasitvirtina, kad į teritorinę gynybą jau imami visi, nepaisant jokių kvailų taikos meto apribojimų, ir jiems duodami ginklai, o ne tik šaudyklės. Visa kita – grynai mūsų saviorganizacijos ir psichologinės ištvermės reikalas.
Žinome, kad vakarykštis atkaklus pasipriešinimas jau sugriovė pagrindinį priešo planą – „blickrygo“ planą. Problema ta, kad priešas dar su tuo nesusitaikė, todėl dar per anksti atsipalaiduoti dėl vakarykštės šlovės, nors ir pelnytos. Priešingai, tai kas vyko vakar, reikėtų laikyti apšilimu ir treniruote prieš lemiamą dvikovą.
Pagrindinio mūsų gyvenimo egzamino laikymas mums tik prasideda – egzamino dėl teisės gyventi savo šalyje ir patiems kurti savo ateitį. „Auditorija“ egzamino laikymui jau nustatyta – tai Kijevas. Bilietai išdalinti, klausimai užduoti, špargalkes (paruoštukes) dabar dalina teritorinė gynyba.
Esu tikras, kad išlaikysime įvertinimui „puikiai“.

 

Paskelbta Pilietinė gynyba, Rusijos agresija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *