Paminėtas Utenos išvadavimo iš bolševikų šimtmetis

1919 metų birželio 1 dieną iš Utenos buvo išvyti bolševikai ir atkurta Utenos apskrities savivalda. Plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-osios rinktinės iniciatyva birželio 7 dieną (tik dėl to, kad birželio 1-ąją visos Lietuvos šauliai rinkosi į Lietuvos šaulių sąjungos 100-mečio šventę Vilniuje), vyko šaulių organizuotas ir Utenos savivaldybės patvirtintas atkurtos savivaldos 100- mečio renginys. Renginys prasidėjo Utenos šaulių namuose, kur vyko konferencija skirta Utenos išvadavimui. Puikūs lektoriai, kraštietis gen. Jono Žemaičio karo akademijos lektorius Gintautas Surgailis ir karin. Kazio Ladigos anūkas LKKSS VAS narys Linas Ladiga pravedė puikias gyvas istorijos pamokas, kuriose susidėliojo ne tik Utenos išvadavimo iš bolševikų istorija, bet ir generolo K.Ladigos biografija bei šeimos istorija.
Renginys tęsėsi Utenio aikštėje- tarp pirmosios savivaldos pastato – dabar Utenos kraštotyros muziejaus – ir dabartinės savivaldybės pastato. Čia išklausę trumpą ekskursą į 1919 metus, džiaugėmės  Adolfo Šapokos gimnazijos meno kolektyvų programa, vėliau, uždegdami žvakutes, pagerbėme 1918 metų savanorių atminimą senosiose miesto kapinėse, lankėme Utenos kraštotyros muziejuje įrengtą, šiai progai skirtą, ekspoziciją.
Nuoširdi padėka broliams ir sesėms šauliams, konferencijoje dalyvavusiems R.Šaltenio progimnazijos moksleiviams, renginio partneriams – A.Šapokos gimnazijos pučiamųjų orkestrui „Cinkas“, mokyklos šokių grupei „Motus“, idėjos autoriui šauliui Valdui Šukevičiui, renginio balsui šauliui Šarūnui Kunickui, muziejaus darbuotojams ir visiems nepabūgusiems nei griaustinio, nei karštos vasaros.

Marytė Kazlauskienė
Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Utenos apskrities skyriaus pirmininkė

Paskelbta Pirmoji banga, VAS nariai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *