Parama Ukrainai: Mūsų partneriai – LNM darbuotojai

Nuoširdžiai dėkojame visiems Lietuvos nacionalinio muziejaus darbuotojams, kurie per LKKSS VAS aukoja lėšas kovojantiems Ukrainos kariams.

Minėtos lėšos Lietuvoje konvertuojamos į Ukrainos kariams reikalingus daiktus, ar net automobilius, ir nugabenamos tiesiai jiems į rankas, arba tampa ta priemone (akumuliatoriais, padangomis, kuru, tepalais ir t.t.), kuri padeda kitų žmonių ar įstaigų paaukotus automobilius, pakrautus geros valios žmonių suneštais daiktais ir įranga, nugabenti iki pafrontės ar net fronto linijos… Gi patys paaukoti automobiliai su kroviniu kariams stebuklingai mostelėjus burtininko lazdele neatsiduria už beveik 2 tūkstančių kilometrų – fronte. Prie to svariai prisideda ir Lietuvos nacionalinio muziejaus ( LNM) darbuotojai.

Per besitęsiančia Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos (LKKSS) Vilniaus apskrities skyriaus (VAS) paramos akciją Ukrainos kariams „Parama Ukrainai“ keturiasdešimt penki darbuotojai 2022-aisiais metais per 8,5 mėn. (nuo antrosios kovo pusės iki gruodžio pabaigos) asmeniniais daiktais ir lėšomis paaukojo 2636,03 Eur., per 2023-iųjų sausio-kovo mėn. (iki kovo 16-osios imtinai – 3,5 mėn.) – 1154,00 Eur. Šiuo metu bendra LNM darbuotojų paaukota suma – 3790,03 Eur. Ir, kas svarbiausia, LNM darbuotojai aukoja ir toliau, labai tikėtina, kad artimiausiu metu viršys 4 tūkst. eurų sumą… O juk tie 45 LNM darbuotojai nuolat aukoja ir per kitus paramos fondus ar asmeninius kontaktus su Ukrainos muziejų darbuotojais, bei ne vienas pas save yra apgyvendinęs ir ukrainiečių pabėgėlius.

Iki šiol net 14-a LNM darbuotojų yra apdovanoti kovojančios Ukrainos padėkomis už aukojimo iniciatyvą per LKKSS VAS paramos akciją Ukrainos kariams. Nors tos padėkos gal ir niekad neatspindės LNM darbuotojų solidaus indėlio į LKKSS VAS akciją „Parama Ukrainai“, bet visada primins patiems aukojusiems, jų vaikams ir vaikaičiams bei kitiems artimiesiems ir draugams, kad jie aktyviai rėmė Ukrainos laisvę, o tuo pačiu ir mūsų Lietuvos laisvę. Ir ne tik, kaip minėta anksčiau, per Lietuvos kariuomenės kūrėjus savanorius, bet ir per kitus paramos fondus, asmeninius kontaktus. Tebūna tos padėkos bendras LNM darbuotojų geranoriškumo ir pagalbos atspindys Ukrainai, jos kariams, moterims ir vaikams, senoliams ir muziejininkams ukrainiečiams. Tokią padėką pamačius aplinkiniams, tevirsta ji LNM darbuotojų nuoširdžiu pasakojimu apie savo visokeriopą pagalbą karo baisumus kenčiantiems ukrainiečiams.

Be LNM darbuotojų rėmėjų, prie LKKSS VAS akcijos prisideda ir kiti pavieniai rėmėjai, kurių jau yra dvylika ir jų paaukota suma siekia 1480,00 Eur. (2023 m.  kovo 16 d.  duomenimis). Tai reiškia, kad LKKSS VAS pasitikima, nes mūsų nariai, kariuomenės kūrėjai veža ir tiesiogiai atiduoda paramą į Ukrainos karių rankas.

ats. ltn., dr. Vytautas Račkauskas,
LNM inžinierius geologas,
LKKSS VAS valdybos pirmininko pavaduotojas

2023-03-30

P.S. Visi turintys noro ir galimybių paremti kovojančius Ukrainos karius, visada gali prisijungti prie gausėjančios LNM darbuotojų-rėmėjų bendruomenės ir kitų pavienių rėmėjų, skiriančių paramą per Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Vilniaus apskrities skyrių:

Gavėjas: LKKSS Vilniaus apskrities skyrius,
Sąskaitos Nr.: LT86 7300 0100 0244 8049 banke Swedbank
Paskirties laukelyje būtina įrašyti: Parama Ukrainai. Vardas ir Pavardė. Įstaiga ar organizacija, ar profesinis statusas (kad iš bendros sąskaitos būtų galima atrinkti lėšas, skirtas tikslinei akcijai „Parama Ukrainai”, identifikuoti, kokios įstaigos ar organizacijos žmogus parėmė – tai daroma nuolat vykdant tikslinę apskaitą).

Paskelbta Naujienos, VAS nariai, VAS veikla.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *