Akciją PARAMA UKRAINAI intensyviai remia Lietuvos nacionalinio muziejaus darbuotojai

2023-01-06 Lietuvos nacionaliniame muziejuje

Vis dažnai klausinėjama, ką reiškia LKKSS VAS akcijos „Parama Ukrainai“ viešoje ataskaitoje sutrumpinimas: „Rėmėjai: LNM..“

Atsakymas paprastas – tai Lietuvos nacionalinio muziejaus (LNM) darbuotojai, kurie paraginti vieno LNM darbuotojo, kuris yra ir Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Vilniaus apskrities skyriaus (LKKSS VAS) narys, intensyviai pradėjo remti LKKSS VAS valdybos inicijuotą paramos akciją Ukrainos kariams „Parama Ukrainai“.
LNM darbuotojai per 2022 m., tiksliau nuo kovo 31 d. iki gruodžio 31 d. (per 10 mėn.), paaukojo Ukrainos kariams per LKKSS VAS sąskaitą 2636,03 Eur.  Akciją parėmė jau 44 darbuotojai iš 276.
Už paaukotas lėšas pirkti daiktai ir įranga, teiktos paslaugos Ukrainos kariams ir jų kariniams daliniams Kyjive ir Charkivo srityje (šiaurės ir šiaurės rytų frontuose) – tai ir Ukrainos kariuomenės reguliarūs daliniai, ir „Samooborona“ formuotės, ir Svetimšalių legionas, tiksliau baltarusių Kosto Kalinausko pulkas ir jo sudėtyje esantis Lietuvių legionas (jiems padovanotas mikroautobusas vežti sužeistuosius). Detaliau prašom skaityti internetinės svetainės „kariuomeneskurejai.lt“, naujienose „Tęsiame lėšų rinkimo akciją Ukrainos kariams paremti“. Detalizuosim tik vieną: visos paaukotos lėšos, iki cento, yra konvertuojamos į daiktus, įrangą ar paslaugas (pvz.: kuras, tepalai, kad dovanojami automobiliai su prikrauta labdara pasiektų Ukrainos karius), ir viskas nuvežama, mūsų, LKKSS VAS narių, ar per patikimus, išbandytus, vežėjus į konkretų dalinį Kyjive, Charkive, Iziume… ar Severodonecke (kol jį kontroliavo Ukrainos pajėgos).
2023 m. sausio 6 d. LNM kolektyvui švenčiant Naujuosius metus ir Tris Karalius, šešiems darbuotojams buvo įteiktos ukrainietiškos padėkos iš Charkivo srities (žr. nuotraukas) už intensyvią ir svarią paramą. Kaipgi „Per TRIS KARALIUS“ be dovanų… Bet jei rimtai – tai minėtos ukrainietiškos padėkos yra padėka ir atminimas, kad sunkią valandą ištiesėme pagalbos ranką broliškai tautai, su kuria sieja ilgametė bendra istorija, vadinama „Lietuvos Didžiąja Kunigaikštyste“. Šiuo metu jau 10 LNM darbuotojų yra apdovanoti minėtomis padėkomis už paramą 2022-aisiais.
Ši LKKSS VAS akcija vyksta nuo 2022 m. kovo 2 d. ir vyksta iki dabar, ir tęsis, nes karas ukrainiečių pergale dar nesibaigė…
Slava Ukrainė, herojam slava.

ats.ltn., dr. Vytautas Račkauskas
LKKSS Vilniaus apskrities skyriaus valdybos pirmininko pavaduotojas
LNM inžinierius geologas

2023-01-22

Nuotraukos LNM Skaitmeninio turinio ir komunikacijos specialisto Silvestro Samsono ir Vytauto Račkausko

2023-01-06 Lietuvos nacionaliniame muziejuje 2023-01-06 Lietuvos nacionaliniame muziejuje 2023-01-06 Lietuvos nacionaliniame muziejuje

 

Paskelbta Naujienos, VAS nariai.
  1. Apstu Lietuvoje žmonių, kurie šventam Ukrainos tautos gynybiniam karui remti aukoja savo laiką, lėšas, šeimos gerovę. Garbė jiems. Yra tokių Lietuvos piliečių, kurie nuvykę į Ukrainą, kartu su šios šalies kariais, petys į petį kariaudami, gina jos žemę, žmones nuo rytinio kaimyno žmogžudžių ordos. Kaip buvo spaudoje rašyta, yra ir tokių, kurie, kaip supratau, būk tai perspėja Ukrainoje kovojančius ukrainiečių karių gretose Lietuvos piliečius, jog jiems, dėl Lietuvos įstatymų pažeidimo, gali būti atimta Lietuvos pilietybė. Manau- neduok Dieve turėti valdžioje tokios mąstysenos žmones, nes jie, mano nuomone, būtų kaip tas „diadia samych čestnych pravil, ..”.

  2. Pastaba. Vartokime – Slava Ukraini (ne Ukrainė). Lyg ir nepritiktų cituoti rusiškus posakius, kalbant apie Ukrainą.
    Aš manau, mes visi esam patriotai (ypač LKKSS nariai), nes Ukrainos kariai gina visą demokratinį pasaulį nuo Putlerio fašizmo.
    Slava Ukraini – Herojam slava.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *