Parlamentarai siūlo skirti valstybinius apdovanojimus šauliams ir Lietuvos kariuomenės kūrėjams savanoriams

2022-06-27 LRS pranešimas žiniasklaidai

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Paulė Kuzmickienė ir prof. Vytautas Juozapaitis siūlo sugrąžinti galimybę nusipelniusius Lietuvos kariuomenės kūrėjus savanorius bei Šaulių sąjungos narius apdovanoti valstybiniais apdovanojimais.

Šiuo įstatymo projektu būtų atkuriamas Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių medalis, Šaulių žvaigždės ir Šaulių žvaigždės medalio valstybinių apdovanojimų teisinis statusas. Nuo 2002 m. šiuos apdovanojimus nusipelniusiems asmenims skyrė krašto apsaugos ministras.

Pasak Laisvės kovų ir istorinės atminties komisijos pirmininkės Paulės Kuzmickienės, atsižvelgiant į Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių ir Šaulių sąjungos narių nuopelnus Lietuvos valstybingumui, šiuo įstatymu siekiama sugrąžinti šiems asmenims valstybinius apdovanojimus.

„Būtina suvokti šių žmonių indėlį puoselėjant valstybingumo tradiciją, ugdant mūsų pilietiškumą bei stiprinant visuomenės atsparumą ir pasirengimą gintis. Šių apdovanojimų atkūrimas reikalingas tam, kad dar sykį primintų visuomenei, kokį svarbų vaidmenį atlieka šauliai ir Lietuvos kariuomenės savanoriai. Būtent jie duodami savo priesaiką Lietuvai visuomet ateina į pagalbą ten, kur jos labiausiai reikia“, – teigė įstatymo projekto iniciatorė P. Kuzmickienė.

Vienas iš įstatymo iniciatorių Seimo Kultūros komiteto pirmininkas prof. Vytautas Juozapaitis teigia, kad Ukrainos įvykių kontekste tokių valstybinių pripažinimų reikšmė įgyja naują reikšmę. Anot komiteto pirmininko, svarbu gerbti ir tinkamai įvertinti tuos žmones, kurie aukoja savo laiką stiprindami Lietuvos saugumą.

„Ukrainos karo kontekste matome, kokia didelė jėga yra patriotiškai nusiteikusi visuomenė. Ukrainiečių vienybė ir noras priešintis turėtų būti pavyzdžiu kitiems. Visų pirma, turime padėkoti mūsų Lietuvos kariuomenės kūrėjams savanoriams dėl kurių šiandien galime jaustis saugūs, o Šaulių sąjungos nariai užtikrina pilietiškumo sklaidą mūsų valstybėje ir stiprina piliečių atsparumą šiuolaikinėms grėsmėms“, – teigė Kultūros komiteto pirmininkas prof. V. Juozapaitis.

Lietuvos valstybinius apdovanojimus skiria Respublikos Prezidentas.

Pagal lrs.lt

Paskelbta Trečioji banga, VAS veikla.
  1. Teisingai daro minėti prelegentai… Reikia šį reikalą išjudinti ir užbaigti iki galo… Tarpukario tradicijos ir teisė turi būti pratęsta…

  2. Nuo 1990 m. kovo 11 vykdomas Lietuvos (jos žmonių, įskaitant ir valdžias), pastovus testavimas nepriklausomybės brandai. Šitai daroma labai rafinuotai. Štai 2002 m. išleistame apdovanojimų įstatyme iš valstybinių apdovanojimo ženklų sąrašo dingo Šaulių žvaigždė ir Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių medalis. O juk tai- betriukšmis pirmųjų Lietuvos savanorių nuopelnų paniekinimas, tarpukario valdžios pareikštos pagarbos jiems paniekinimas, o visu šituo Lietuvos istoriją perrašinėjimas. O LKKSS paprieštaravimas šiam, švelniai tariant akibrokštui, sumoje jau net 20 metų tolygus tik tyliam pamekenimui. Ir taip- visur. Net renkant aukas kovojantiems ir už musų laisvę Ukrainos karių pagalbai. Štai mūsų garbės narys prof. Vytautas Lasndsbergis Seimo nutarimu- prilygintas valstybės vadovui. Ir tai- logiška, nes tada aukštesnio pareigūno valstybė neturėjo. Ne su visais konservatorių partijos veiksmais sutinku, kai kuriuos laikau net valstybės pamato griovimu. Man nepatinka, kad prof. Vytautas Lansbergis tai palaiko beatodairiškai. Bet vis vien šitai jo nuopelnų Lietuvos valstybei nemažina. O štai, mano nuomone, prorusijiškame laikraštyje Respublika, vos praėjus kelioms valandoms, apie paminėtą Seimo nutarimą paskelbus, atsirado virš 1000 neigiamų pamazgų pylimo ant profesoriaus galvos komentarų (nesutinku su ta nuomone, kad šitai vykdoma vien iš Rusijos). O kur mūsų kelių šimtų LKKSS narių komentarai? Negi jie, kai šitaip vykdomas ideologinis karas- abejingi. Juk čia- nusikalstama neveika. Ir šituo mes padedame Rusijos propagandai veikti, formuoti mūsų žmonių pasaulėžiūrą. Man dėl mūsų neveikos- gėda. Manau, kad savo gretose, nelaukiant rudens, reikia atlikti „viščiukų apskaitą”.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *