Parlamentinės partijos pasirašė susitarimą dėl gynybos

Rugsėjo 10 d.  (pirmadienį) Vyriausybėje parlamentinės partijos pasirašė susitarimą dėl artimiausio dešimtmečio gynybos politikos.

Susitarime numatyta ne vėliau kaip iki 2030 metų finansavimą gynybai padidinti iki 2,5 proc. bendrojo vidaus produkto – puse procentinio punkto daugiau nei dabar.
Dokumente numatoma 2022 metais priimti sprendimus dėl galimybės įvesti visuotinę karo prievolę.
Susitarimas apima pagrindines Lietuvos gynybos politikos nuostatas, tinkamo gynybos finansavimo užtikrinimą, Lietuvos kariuomenės stiprinimą ir personalo iššūkių sprendimą, karo tarnybos patrauklumo bei visuomenės ir valstybės institucijų atsparumo hibridinėms grėsmėms didinimą.
Jį pasirašė valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis, konservatorių vadovas Gabrielius Landsbergis, liberalų partijos pirmininkas Eugenijus Gentvilas, „socdemdarbiečių“ vadovas Gediminas Kirkilas, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos vadovas Valdemar Tomaševski ir „Tvarkos ir teisingumas“ partijos pirmininkas Remigijus Žemaitaitis. Taip pat dalyvavo ir Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, Lietuvos kariuomenės vadas Vytautas Žukas.

Skaitykime daugiau: www.lrytas.lt

Laisvės TV intelektualios satyros vakaro šou „Laikykitės ten su Andriumi Tapinu“ pradėjo trečiąjį sezoną kaip tik kalbėdama apie šį nepaprastai svarbų dalyką – Nacionalinį gynybos susitarimą:

Paskelbta Naujienos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *