Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena „Mes – tai Jūs!”

šiais metais vyks gegužės 19 d. Alytuje

Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas į Lietuvos kariuomenės drauge su šalyje dislokuotais NATO sąjungininkais ir kariuomenės bičiuliais rengiamą šventę ypač kviečia Lietuvos kariuomenės draugus– žmones, kurie domisi šalies gynybos reikalais, žavisi karine tarnyba ir palaiko Lietuvos kariuomenės idėją.
„Šios šventės prasmė – pagerbti kovojusius už Lietuvos laisvę ir parodyti visuomenei, kokie Lietuvos nepriklausomybės saugotojai ir gynėjai yra šiandien, kaip ir su kuo jie ruošiasi šalies gynybai ar vykdo karines misijas už jos ribų“, – sako kariuomenės vadas.

Renginio organizatoriai žada didelio masto karišką šurmulį – Alytaus Jaunimo parke iškils net kelios dešimtys karinių palapinių, kuriose įvairių kariuomenės pajėgų kariai pristatys tarnybos būdus, taip pat bus parengę įvairių smagių užduočių mažiems ir dideliems, demonstruos ginkluotę, ekipuotę ir karinę įrangą, žmonės turės galimybę pabendrauti su kariais apie karinę tarnybą. Šventės dalyviai galės iš arti pamatyti ir kariškus šarvuotus visureigius „Hammer“ (HMMWV), ir 36 tonas sveriančias ratines pėstininkų kovos mašinas „Boxer“, ir 56 tonas sveriantį tanką „Leclerc“. Taip pat bus atvertos Lietuvos kariuomenės ir šalyje dislokuotos NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės karinės technikos durys ir liukai.
Šventės dalyviams bus demonstruojama ne tik sausumoje naudojama karinė technika. Parodomaisiais skrydžiais juos ketina pasveikinti NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdantys Portugalijos ir Ispanijos pilotai.
Atvykusieji į renginį turės galimybę pamatyti ir karinių veiksmų, taip pat pajausti tariamo mūšio dūmų ir parako kvapą. Šventės metu bus demonstruojamos net dvi karinės operacijos: rekonstruktorių klubo „Grenadierius“ nariai primins periodą „Karas po karo“ – inscenizuos aršią žaliukų akistatą su NKVD smogikais, o Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono kariai pademonstruos šiuolaikinę karinę operaciją.
Šventėje bus eksponuojamas atstatytas partizanų bunkeris, o šalia jo būsiantys istorikai dalinsis žiniomis apie partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą ir kitus Laisvės kovų dalyvius.
Kariuomenės renginyje dalyvaus ir kitos su šalies gynyba bei saugumu susijusios valstybės institucijos bei organizacijos: Lietuvos policija, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnyba, Lietuvos Respublikos muitinė, Lietuvos šaulių sąjunga, Nacionalinis transplantacijos biuras ir kt.

Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos minėjimo tradicija susijusi su tarpukariu gyvavusia Kariuomenės ir visuomenės susiartinimo diena. Kelių karių ir visuomeninių organizacijų atstovų iniciatyva pirmą kartą ši šventė buvo surengta 1935 m. Jos reklamoje buvo skelbiama: „kultūrinis ir materialinis valstybės gyvenimas gali klestėti tik tuomet, kai jos užnugaryje stovi stipri kariuomenė, kurios likimu gyvena kiekvienas pilietis“.

Planuojama šventės „MES – TAI JŪS!“ programa

2018 m. gegužės 19 d., šeštadienis, Alytus

9:00 Padėkos Šv. Mišios už Lietuvos partizanus ir Laisvės gynėjus Šv. Angelų Sargų bažnyčioje Alytuje
10:15 Eisena iš Šv. Angelų Sargų bažnyčios į Laisvės Angelo aikštę
10:30 Renginys Lietuvos partizanams pagerbti ir Nepriklausomybės kovoms paminėti Laisvės Angelo aikštėje
11:15 Eisena Alytaus sporto rūmų link. Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopa ir Sausumos pajėgų orkestras žygiuoja į aikštę prie Sporto ir rekreacijos centro
12:00 Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos renginiai aikštėje prie Sporto ir rekreacijos centro
12:15 Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos parodomoji programa
12:30–17:00 Lietuvos kariuomenės padalinių ginkluotės, technikos, ekipuotės ir logistikos ekspozicijų lankymas (kvietimas įveikti ne vieną žaidybinę kliūtį ar karinę užduotį kartu su būsimaisiais kariais), NATO padalinių, šauktinių ir savanorių tarnybos pristatymas aikštėje prie Sporto ir rekreacijos centro bei Jaunimo parke
17:00 Baigiamasis koncertas: folkroko grupė „Žalvarinis“ ir sunkiojo metalo grupė „Thundertale“

Pagal kam.lt inf.

 

 

Paskelbta Skelbimai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *