Pirmosios šaulių kovinių vienetų jungtinės pratybos

DSCN6628

Rugpjūčio 29-30 d. Lietuvos kariuomenės Gaižiūnų poligone įvyko pirmosios koordinacinės Lietuvos šaulių sąjungos kovinių padalinių atstovų pratybos. Jų tikslas – inicijuoti kovinių padalinių formavimo ir įteisinimo procesus, siekiant įgyvendinti įstatymuose numatytą galimybę šauliams sustiprinti Lietuvos kariuomenę ir valstybės gynybinę galią.

Pratybos susidėjo iš trijų etapų. Pirmiausia LŠS vadas su štabo darbuotojais šauliams pristatė kovinių būrių ir kovinių vienetų vystymo koncepciją – pavaldumą, funkcijas, kovinio rengimo tvarką, aprūpinimo principus. Vėliau buvo treniruotasi vykdyti vienos iš galimų funkcijų – stebėjimo posto – procedūras. Galiausiai, sekmadienį buvo vykdomos šaudymo pratybos iš numatomos tipinės kovinių padalinių ginkluotės – trumpųjų ginklų, automatinių ir snaiperinių šautuvų.

Planuojama, kad iki metų pabaigos kiekvienoje KASP rinktinėje galėtų būti suformuoti karių savanorių-šaulių būriai, o kiekvienoje LŠS rinktinėje prasidės kovinių vienetų formavimo procesas.

Pratybose dalyvavo gausi LKKSS narių-šaulių grupė iš Tauragės, Jurbarko ir Vilniaus. Iš 40 dalyvių mūsų skyriaus nariai – 9 kariuomenės kūrėjai – sudarė ir pagrindinę šių pratybų organizatorių ir vykdytojų grupę.

Informacija parengta Alberto Daugirdo.

Nuotraukas žiūrėkite Fotogalerijoje

Paskelbta Naujienos, VAS nariai.
  1. Buvo labai puikios, intensyvios pratybos… Bet dar treniruotis, ir treniruotis… Ypač patiko, kad bendraminčių, šaulių, besiburiančių į LŠS kovinius būrius ir kovinius vienetus, gausu visuose Lietuvos kampeliuose. o Vilniaus šauliai – kariuomenės kūrėjai vieni iš lyderių šiame procese.

  2. Ir aš ten buvau: alų, midų gėriau ir burnoje neturėjau, tai šaudyti nuėjau ir, kad pyliau – aidas iki maskolių žemės nuėjo :))) O jei rimtai, tai viskas neblogai, reikia kuo daugiau tokių pratybų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *